Zmrzlina: točená vs. kopečková!

Zmrzlina: točená vs. kopečková!

Také si v teplých dnech rádi dopřejete zmrzlinové osvěžení? Kromě nových příchutí a tvarů si můžete ledovou pochoutku vychutnávat v několika variantách - točenou, kopečkovou, v kelímku nebo na klacku. Vzhledem k tomu, že klasické nanuky a zmrzlinové vaničky jsou v mrazících boxech supermarketů k mání celý rok, točenou a kopečkovou zmrzlinu si v horkých dnech dopřáváme nejraději. Víte ale, co jíte?

Při výrobě točené zmrzliny se objevuje několik rizikových faktorů, které ale většinou běžný spotřebitel nemá šanci odhalit. Točená zmrzlina budí mnohdy dojem, že se jedná o čerstvou pochutinu, která je „vyrobena“ na místě. Je však důležité si uvědomit, že vzniká z práškovité směsi, nikoliv čerstvých ingrediencí a oproti ostatním formám zmrzliny se podává o cca 5 stupňů teplejší!

Co by vás mělo zajímat, když chcete TOČENOU:

  • točená zmrzlina se ve stroji nesmí uchovávat přes noc
  • každý den by měl být stroj čistý, naplněný čerstvou kvalitní směsí, jejíž teplota by se v průměru měla pohybovat kolem -5 stupňů Celsia.
  • při prodeji zmrzliny je důležité dodržovat obecné hygienické postupy v souladu s HACPP (certifikace nutná k bezpečné výrobě potravin)

Čeho se mohou dopustit prodejci točené?

  • nekvalitní, nedostatečně promíchaná a odstátá směs, její nevhodné chlazení
  • špatné čištění stroje
  • velký obsah vody ve směsi, ředění ve špatném poměru. To je znát na chuti, ale také na tom, že zmrzlina rychle odtává
  • nevhodné skladování zmrzlinové směsi a dalších použitých ingrediencí na cestě z továrny/obchodu až po finální prodej

“Čokoládovou, dva kopečky”

Kopečková zmrzlina je vyráběná v hygienicky kontrolovaném prostředí, podle kontrolované receptury, tudíž není možné směs samovolně ředit. Sortiment zmrzlinových van je mnohem širší, variabilnost chutí je rozhodně větší, má mnohem delší trvanlivost (cca 14 dní), a to díky vyšší kvalitě při výrobě.

Kopečková zmrzlina může obsahovat kousky ovoce, oříšků čokolády. Zapracované ingredience tak  zintenzivňují chuť zmrzliny zatímco u točené je možné tyto ingredience dávkovat pouze jako posyp. Kopečková zmrzlina navíc může být vyrobena zcela poctivě a na bázi přírodních ingrediencí.

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.