Problémy s váhou prý řešila celý život a několikrát se snažila hubnout pomocí drastických diet, ale jak sama říká, bylo to celé špatně. Svoje rozhodnutí začít se sebou něco radikálně dělat odstartovala v březnu 2022. Mohla za to prý tak trochu náhoda, jak popisuje na svém instagramovém účtu. „Šla jsem za mamkou do práce kvůli zarostlému nehtu. Dělá zdravotní sestru v nemocnici, kde si mě tehdy ihned odchytl doktor, který dělá bariatrické operace, a chtěl se mnou okamžitě mluvit kvůli mé váze. Zvážil si mě, protože já sama nevěděla, kolik vážím. Byl to šok, byla jsem z toho hodně smutná a brečela jsem,“ popisuje dívka, která trpěla skutečně morbidní obezitou.

Prvních dvacet kilo shodila za dva a půl měsíce

Zdroj: Youtube

Za dva dny prý měla znovu schůzku s lékařem, který jí vysvětlil, že jí může provést bariatrickou operaci (chirurgické zmenšení žaludku), jedině pokud shodí sama 20 kilo. „Otevřelo mi to oči. Byla jsem namotivovaná a začala dělat kardio, chodit do fitka, začala jsem si počítat kalorie a navštěvovat obezitoložku,“ popisuje Helča Neradová. Dvacet kilo prý zhubla za 2,5 měsíce. A tehdy jí prý došlo, že operaci možná nepotřebuje, že dokáže zhubnout i další desítky kil svépomocí. Rozhodla se vydržet a zabojovat, i když jí prý lékař tvrdil, že většina lidí to sama nezvládne. Zařadila co nejvíce přirozeného pohybu, hlavně chůze, ke kardiu přidala i silový trénink v posilovně, změnila jídelníček, zapisovala si všechny potraviny a poctivě počítala kalorie, aby se dostala do kalorického deficitu. Za rok jí váha ukazovala o 52 kilo méně. Na operaci nakonec vůbec nedošlo. Helča se dnes snaží motivovat především mladé dívky s obezitou, aby se snažily a hubly nejen kvůli kráse, ale hlavně kvůli zdraví. „Nejde to obejít. Nespadne vám to jen tak do klína, musíte zvednout zadek a něco pro to udělat. Nemusíte být ve fitku od rána do večera, už domácí příprava jídla, vzdělávání se v tomhle oboru, počítání kalorií a hlídání si porcí stojí dost úsilí,“ přiznává youtuberka, jejíž videa sledují tisíce lidí.

Jak vypadá jídelníček ženy, která shodila skoro 70 kilo?

Helča se prý snaží se stravovat tak, aby byla v kalorickém deficitu, zároveň ale v pohodě. Nechce, aby pro ni jídlo bylo stres, a věří, že neexistuje žádné nezdravé ani zdravé jídlo. „Toto se snažím šířit mezi lidi. Vždy záleží na konkrétním množství dané potraviny. Nic si ale nezakazujte, protože zakázané ovoce chutná nejlépe. Pokud milujete rohlíky a pak si je ze dne na den zakážete, není to pro vás dobré. Já jím většinou pětkrát až šestkrát denně v menších porcích,“ říká influencerka. Dříve si striktně hlídala a počítala kalorie, dnes už to nedělá, jelikož má kalorickou hodnotu potravin v oku a dokáže se podle ní orientovat při vaření.

Youtuberka doporučuje jíst podle toho, co vám chutná – ona prý každý den snídá sladké snídaně, protože si bez nich ráno nedokáže představit. Žádné croissanty ani lívance si ale pod tím nepředstavujte.

Takto vypadá snídaně ženy, která zhubla 66 kilo:

tvaroh nebo bílý jogurt s ovocem

overnight oats (vločky s rostlinným mlékem, připravené přes noc, uložené v lednici)

ovesná kaše s proteinem, oříšky, ovocem a kostičkou hořké čokolády

Celkem chce shodit skoro 100 kilo. Podaří se jí to?

Na dopolední svačinu si dá třeba kiwi nebo jablko, k obědu si pak připravuje domácí jídlo, například grilovaná kuřecí prsa se zeleninou, rýží nebo bramborem, těstoviny s tuňákem nebo rizoto. Odpolední svačina pak patří třeba kefírovému nápoji a plátku celozrnného chleba s žervé, šunkou a ředkvičkami. Jako večeři si influencerka ráda připravuje třeba tortilly, které naplní spoustou zeleniny, kuřecím masem a omáčkou ze stéviového kečupu a hořčice. Denně přijme celkově maximálně 2 500 kalorií a taky vypije alespoň 3 litry čisté vody. Díky změně ve stravování už zhubla 66 kilo, tím ale ještě nekončí. „Můj cíl je shodit ještě dalších alespoň 30 kilo. Což se může zdát celkem šílené, když si vezmete, že dohromady chci zhubnout skoro sto kilo. Ale beru to tak, že nic jiného mi moc nezbývá,“ hlásá na svém youtubovém kanále sympatická Helča.

Váha se zastavila kvůli problémům s hormony

Známá influencerka letos v dubnu přiznala, že měla období, kdy se jí váha zničehonic zastavila a trvalo to několik měsíců. Byla prý z toho hodně špatná, dříve hubla průměrně 5 kilo měsíčně a najednou přišla stopka. Zařadila tak prý ještě více tréninků, denně chodila několik kilometrů, posilovala, ale nic nepomáhalo. „Pak jsem si řekla, že se hodím do klidu. To, že se za rok a půl podařilo shodit většinu kil, která jsem nabírala celý život, bylo vlastně skvělé. Nakonec mi tahle moje pauza pomohla,“ přiznává dietářka. Příčinu toho, že se jí váha zastavila, nakonec odhalili na endokrinologii. „Přišly mi na problémy se štítnou žlázou a hormony, takže se léčím medikamenty a snažím se s tím hlavně psychicky bojovat,“ přiznala dívka v postu na sociální síti. Vzdát se prý ale nehodlá a je odhodlaná dál pokračovat na své cestě za vysněnou postavou.

Zdroje:

Autorský článek

https://www.youtube.com/watch?v=zRjCBcFoCvI