Kdo byl nebo je vaším idolem?  Paul Newman, Marlon Brando nebo Jack Nicholson? Nebo když zabrousíme do našich vod, tak třeba Josef Abrhám? Tak vězte, že to jsou jména, která mladší generace Z zřejmě už vůbec nezná. A nejen to, její vkus je diametrálně odlišný. Jejich idoly totiž nevypadají jako muži. Jsou roztomilí, submisivní, líčí se, mají jemnou duši i pleť a říká se jim „babygirl“.

Oficiální definice je trochu širší. "Je to slovo, které se připisuje muži, který je rozkošný a o němž panuje v kultuře všeobecný pocit přijetí. Je to někdo, koho jsme se víceméně všeobecně rozhodli milovat", uvádí server Elle.

Pravděpodobně prvním mužem, který rozpoutal masové šílenství, aniž by byl prvoplánově mužný a atraktivní, byl Pete Davidson. Ten sám o sobě tvrdí, že vypadá, jako by byl nemocný. Je velmi hubený, má široký úsměv, ale především má neuvěřitelný smysl pro humor. Právě tím si pravděpodobně získal zástup slavných žen, s nimiž randil, včetně Kim Kardashian.

Muži se dostali do ženského šatníku

Velký rozruch na internetu vyvolal článek o módním trendu "babygirl men", který zveřejnil časopis Vogue Business. Popisuje rostoucí posun v pánské módě, kdy se opouštějí stereotypy. Podle článku se "babygirl men" cítí dostatečně sebevědomě a pohodlně na to, aby experimentovali s módou a často porušovali společenská pravidla týkající se pohlaví. Jak tento trend vypadá?

Navzdory zdání není tento trend v pánské módě ničím novým. Již několik let se slavní muži sporadicky objevují na významných akcích a obálkách časopisů, kde pózují v šatech a sukních. Již v roce 2021 tomuto trendu vydláždili cestu populární zpěváci. V roce 2023 se však rozšířil ještě více.

Stále více mužů se například rozhoduje nosit kabelky a styly, které v posledních letech vládly dámské módě. Patří mezi ně například krátké halenky, saka do pasu nebo elegantní kalhoty palazzo. Do svého oblečení také zařazují více barev a vzorů a často si lakují nehty. Jedním z nejznámějších představitelů nového trendu je například australský herec Jacob Elordi (26).

Jak už asi tušíte, nový idol má od typické „ macha“ hodně daleko. Nejenže se tento nový trend týká mužského vzhledu a oblékání, kdy se blíží více ženskému stylu, tak babygirl muži jsou všechno, jenom ne „macho.“ Ve 21. století už není sexy, aby muž přišel domů, smrdělk potem, potom bouchl do stolu, aby žena přiběhla s večeří. Na straně druhé se dostáváme do extrému, kdy muž babygirl je poddajné koťátko a byť existují studie, které tvrdí, že ženy mají raději hubené muže, kteří nemají takovou sílu a nehrozí u nich toxická maskulinita, je otázku, jestli to tak opravdu je.

Přihlášení

My si vás zapamatujeme a můžete číst Kondice.cz bez omezení.
Ještě nemáte účet? Registrujte se
Odemknout anketu
warning_fill
Hlasovat v anketě mohou jen přihlášení uživatelé.

Líbí se vám typ mužů "babygirl"?

info Hlasování bylo ukončeno.
Nelíbí, chlap má vypadat mužně. 2674
Líbí se mi víc, než typičtí testosteronoví muži. 95
Je mi to jedno. 196
Hlasovalo: 2965

Zdroj: Redakce, Elle.com, Vogue Business, Vasenvtebe.sk, Livescience, Instagram