Hubnutí v obličeji je spojeno s celkovou ztrátou hmotnosti. Když hubnete, většinou se to projeví po celém těle včetně vaší tváře, která najednou začne být propadlejší a buclaté tvářičky ustoupí. Existují však některé tipy, které vám mohou pomoci zeštíhlit obličej.

Jak rychle zhubnout v obličeji

Jak už jste asi správně pochopili, pokud toužíte po útlejším obličeji a máte nadváhu, budete muset zapracovat na celkovém snížení vaší hmotnosti. K tomu je zapotřebí dostat se do kalorického deficitu. Jak? Nejjednodušší způsob je jíst vyváženou a pestrou stravu s nižším obsahem kalorií, dostatkem vlákniny a bílkovin a navýšit pohybovou aktivitu. Pokud se podíl vašeho tuku sníží, objem ztratí i váš obličej. Vyhněte se hlavně všem polotovarům, které jsou zásobárnou cukru a tuku – po nich se přibírá opravdu rychle a všude.

Jak vyrýsovat obličej? Cvičte obličejovou jógu

Co ale dělat v případě, že máte ideální postavu, ale přesto vám připadá, že je váš obličej větší, než by měl? Tady nejsou žádné diety namístě. Můžete ale využít některé metody, které vám pomůžou odstranit přebytečný tuk v obličeji. Patří mezi ně třeba obličejová jóga, která dokáže poměrně rychle zatočit s nenáviděným podbradkem. Mezi nejefektivnější cvik patří obyčejné vyplazování jazyku. Opakujte ho celkem 5 krát s výdrží 5 vteřin. Další cvik má úsměvný název mlsná kočička – jde o široký úsměv, kdy se špičkou jazyka dotýkáte jedné a pak druhé strany úst. V podstatě se jazykem snažíte polechtat po tvářích. Nebo se špičkou jazyka snažte několikrát po sobě dotknout nosu. Díky intenzivní práci s jazykem můžete s volátkem nekompromisně zatočit. Na YouTube najdete spoustu videí i v češtině, podle kterých si můžete obličejovou jógu nebo také gymnastiku zacvičit.

Zdroj: Youtube

Jak zhubnout podbradek

Podbradek trápí muže i ženy, a to hlavně ve středním věku, kdy se náš metabolismus začíná radikálně zpomalovat. Jestli vás trápí větší podbradek nebo tuk v obličeji, můžete zařadit více kardia, které pomůže celkově s odbouráním přebytečného tuku. Ideální je běh nebo HIIT trénink. Anebo zkuste některé přírodní urychlovače metabolismu, jako je třeba kofein, chilli, skořice, zázvor, česnek nebo zelený čaj a přidávejte je co nejčastěji do jídelníčku. Pozor, kávu pijte černou, ne s plnotučným mlékem – tím si navýšíte příjem kalorií.

Zhubnout v obličeji ? Cviky v posilovně vyměňte za žvýkání

Ano, slyšíte správně. Když budete většinu dne žvýkat, zaktivujete tím obličejové svaly, které se zpevní a vaše tvář získá pevnější a štíhlejší kontury. Bylo také prokázáno, že žvýkání snižuje chutě k jídlu. Vyzkoušet můžete i horkou novinkou – neobvyklou cvičební pomůcku, konkrétně posilovač čelistí, díky kterému zeštíhlíte a zpevníte obličej a krk. Různé posilovače čelistí seženete i na českém internetu bez problémů, a to už od dvou stovek. K masáži a stimulaci obličejových svalů pomůže i oblíbená pomůcka posledních let guaša, která pomáhá na odvodnění tím, že zlepšuje krevní oběh a lymfom a odstraňuje otoky obličeje, krku a dekoltu.

Odvodnění obličeje a štíhlejší tvář

Nateklý obličej často souvisí se zadržováním vody, které může mít na svědomí například hormonální antikoncepce. Příčinou může být ale i neodhalená cukrovka nebo poruchy štítné žlázy. Žádný z těchto problémů nebolí, proto se vám k lékaři možná nechce a máte pocit, že jste zdraví, vyšetření je ale na místě. Nepěkně zavodněný obličej má ale na svědomí taky alkohol a samozřejmě zanedbaný pitný režim. Pijte proto během dne dostatek vody a snažte se také vyhýbat stresu, který k zadržování vody v těle a nárůstu hmotnosti prokazatelně přispívá. Pomůže vám k tomu jóga, procházky a meditace. Myslete i na kvalitní a dostatečný spánek, i ten je pro zdraví klíčový a pomáhá snížit nežádoucí zadržování vody v těle.

Zeštíhlit obličej pomůže estetická dermatologie i optický klam

Baculatý vzhled obličeje lze podle estetických dermatologů mírně upravit například lipolýzou podbradku či niťovým liftingem v oblasti tváří. I správně aplikovaný botulotoxin v oblasti kořene nosu a čela může obličej opticky zeštíhlit. Ženy si pak mohou vykouzlit útlejší tváře pomocí aplikace krémového nebo pudrového bronzeru, který se roztírá od tváří směrem k uším doztracena, muži nežádoucí podbradek schovají pod plnovous, který je teď navíc trendy.

Zdroje:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5809478/

https://www.youtube.com/watch?v=s0f09JX6-K0

https://www.youtube.com/watch?v=mYW3CqhIqsA