Jak se dá využít bambucké máslo? Možností je několik!

Jak se dá využít bambucké máslo? Možností je několik!

Říká se mu také „africké zlato“, protože je získáváno z ořechů tamního stromu shea tree. Je ukryto v semenech plodů, které se musí několik hodin vařit, aby se máslo oddělilo od zbytku ořechu. Tato vzácná surovina je cenná zejména pro své skvělé výsledky v oblasti kosmetiky. Dokáže zázraky! Má schopnost hloubkově hydratovat, chránit, zjemnit a vyživit i tu nejsušší pokožku, protože obsahuje nenasycené mastné kyseliny a vitamíny A, E a F.

Využití bambuckého másla je však mnohem širší, než se zdá. Určitě jej znáte hlavně jako extravýživnou mast na tělo i obličej. Ale tohle zdaleka není vše, co máslo umí. Můžete jej používat na vlasy, na rty, ruce, paty, do koupele nebo jako masážní prostředek. Jak funguje?

Na vlasy:

Pokud máte suché a poškozené vlasy, určitě tuto proceduru vyzkoušejte! Bambucké máslo můžete využít buď jako masku, nebo místo bezoplachové péče na slabé konečky. V prvním případě si pastu naneste po celé délce suchých vlasů ještě před mytím a nechte asi 10 minut působit. Pak si vlasy umyjte jako obvykle. Bezoplachovou kúru si naopak ve velmi malém množství vetřete do umytých, ještě vlhkých vlasů jen na konečky a nechte volně uschnout.

Do koupele:

Trpíte kvůli své suché pokožce a ani velké množství tělových mlék a másel vám moc nepomáhá? Zkuste koupel s příměsí bambuckého másla. Napusťte do vany teplou vodu a rozpusťte v ní asi jednu polévkovou lžíci. Pokud máte k dispozici přípravek obohacený o éterické oleje, tím lépe, protože bude krásně vonět a užijete si aromaterapeutický zážitek. Po umytí bude pleť krásně jemná, vyživená a nebudete potřebovat další mazání!

Jak vybírat?

Vždy je důležité sledovat, jestli je obsah bambuckého másla v přípravku opravdu stoprocentní. Hodně výrobců se může totiž nápisem „bambucké máslo“ dopustit zmatení zákazníků. U mnoha výrobků bývá obsah zázračné suroviny nižší, někdy dokonce jen 30 procent. Takové produkty nejsou nijak závadné, ale síla bambuckého másla je zředěna, takže už nejsou vhodné k použití, jež jsme popsali.

Nanášení není tak těžké…

Spousta spotřebitelů na adresu bambuckého másla namítá, že je moc tuhé a dost špatně se s ním pracuje. Není tomu tak, když víte, jak s ním správně zacházet. Máslo si ve velmi malém množství vložte do dlaní a následně jej zahřejte, aby povolilo a jakoby se rozteklo. Až pak jej aplikujte na tělo, vlasy… Uvidíte, že vše půjde jako po másle!

Adéla Vedralová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.