Můj pohyb
Pohyb je nedílnou součástí mého života a bez něj se necítím dobře. Dvakrát týdně chodím na plavecké tréninky, k tomu cvičím a chodím na procházky s naší fenkou Ajšou. Volný čas ráda trávím chozením po horách a běžkováním. Hory totiž miluju v létě i v zimě. Nejčastěji jezdíme do Krkonoš, ale několikrát jsme byli s manželem i na treku v Himalájích. A teď se zrovna na další chystáme.

Moje jídlo
Doma jíme celkem zdravě. Nikdy nekupuju polotovary a moc ráda vařím a peču od základu. Chci si sama vybrat kvalitní poctivé suroviny a pak je zpracovat tak, jak to máme doma nejraději. Když nakupuju, tak vždycky čtu složení a nic, co má složení jak telefonní seznam, nekupuju. Ale ujíždím na poctivých dezertech, což je asi pozůstatek z dětství. Trávila jsem hodně času u dědečka cukráře a vzpomínky na rána, kdy jsem se probouzela a čekaly na mě čerstvé kremrole a věnečky, ve mně zůstaly dodnes. Každý den sním aspoň půlku tabulky čokolády, protože v práci testuju to, co zrovna vyrábíme. Zatím se mi nepřejedla.Moje práce
Práce je můj koníček. Celý život mám ráda čokoládu, což mě dovedlo až k výrobě té vlastní. V roce 2015 jsem založila manufakturu Míšina čokoláda, kde vyrábíme čokoládu metodou bean to bar. Vybíráme ty nejlepší kakaové boby a šetrně je zpracováváme, abychom zachovali unikátní chuťové tóny. Vymýšlíme vlastní receptury. Nejvíc mě baví testování nových kakaových bobů, vymýšlení nových výrobků a propojování neobvyklých chutí. Mám už hodně vytrénované chuťové buňky, tak si vymýšlení a vylaďování příchutí opravdu užívám. Moje práce je různorodá, kreativní a zajímavá, ale občas je jí hodně a je náročné skloubit ji s rodinou.

MŮJ ŽIVOT
V životě jsou pro mě nejdůležitější rodina a kamarádi. O vztahy je třeba pečovat a o to se snažím. Jsem ale ráda, že jsem začala naplno podnikat až ve chvíli, kdy děti byly větší a nepotřebovaly tolik péče. I když je rodina pro mě na prvním místě, tak nezavírám oči před tím, co se děje kolem mě. Nebojím se výzev – ani v horách ani v práci.

Zdroje: Autorský text, Kondice 3/24, https://www.misinacokolada.cz/