Nevěřte všemu, co se povídá o lásce!

Nevěřte všemu, co se povídá o lásce!

Mohlo by se totiž stát, že budete dlouho sami...

1. Láska vše změní

Přijde láska a všechno bude jinak. Všechno, co je teď v mém životě šedivé a nevýrazné, bude najednou zajímavé a atraktivní. Čekáte, že přijde změna, až se konečně zamilujete? Že láska všechno vyřeší za vás? Když jsme zamilovaní, máme jistě najednou i chuť ledacos ve svém životě měnit, objeví se nový náboj a příliv energie. Ten ale není věčný, ani všemocný. Pokud ani nevíte, co byste ráda ve svém životě změnila, láska to za vás sotva udělá.

2. Když dám najevo zájem o druhého, ztrapním se

Pokud o někoho stojíte, měla byste mu to především dát najevo. Přestože aktivitu k seznamování vyvíjejí tradičně především muži (a ženy to od nich také očekávají), rozhodující počáteční impuls musí vyslat žena. Nemusíte se obávat neúspěchu, když zvolíte vhodnou taktiku. Podnět, který dá žena muži, by měl být založen na přátelské úrovni, tak nemáte co ztratit. Flirtování pak nabízí i velmi jemné impulsy, kterých může muž využít.

3. Amorův mýtus

Pokud se nezamiluji ihned, není to smršť vášně a absolutní přitažlivosti, nemůže to později fungovat? Vztahy jsou v dnešní době založeny na mýtu romantické lásky, který je bohatě přiživován také médii. Láska na první pohled je krásná a nezapomenutelná, na druhou stranu i tzv. sňatky z rozumu (tedy vztahy založené spíše na racionálním rozhodnutí než emocích), mohou být neobyčejně úspěšné a kvalitní. A to za předpokladu, že se spojí naše reálná očekávání a spokojenost v soužití s partnerem, kterého jsme si zvolili. Nehledě na to, že mnohá partnerství se rozvinula teprve po dlouhodobějším přátelství dvou lidí apod.

4. Všichni ostatní to mají snadnější než já

Pocit, že lidé v našem okolí se seznamují lépe, rychleji či snadněji, může být v mnoha případech skutečně naprosto mylný. Sotva vidíme do hlavy i nejbližších lidí kolem sebe. I dobří přátele se málokdy svěřují se svými neúspěchy a zklamáními v oblasti vztahů. Navíc občas máme tendenci realitu svého života zkrášlovat před ostatními, aby žili v domnění, jak jsme úspěšní. Nemá tedy význam si idealizovat vztahy těch kolem nás.

5. Proč mám pořád takovou smůlu…

Nemá cenu lomit rukama nad tím, že se nedaří. Život s sebou přináší nejrůznější situace, bohužel často i negativní. To se týká i vztahů. S některými problémy nemůžeme nic dělat, ale je tomu tak skutečně se všemi našimi potíži? Většinu problémů, se kterými se potýkáme, si bohužel přivodíme často sami, takže ruku na srdce, jak je tomu s těmi vašimi?

6. Libuji si v pozici trpitelky

Některé ženy přímo vyhledávají takové vztahy, ve kterých mohou hrát roli trpitelky. Jako kdyby vztahy, ve kterých nemohou trpět, nebyly tou pravou krásnou láskou… Takové ženy si přímo podvědomě vybírají problematické partnery, se kterými ani není možné fungovat v normálním vztahu. Činí toto rozhodnutí dobrovolně a opakovaně, milovat pro ně znamená trpět. Tyto ženy se pak ale ptají, proč jsou tak nešťastné, docela zbytečně.

7. Jde jim jen o jedno

Ženy často rezignují se slovy: „Stejně všichni chlapi myslí jen na jedno… Nemá to smysl.“ V takovém případě jde o zevšeobecnění, které se zakládá na určitém počtu negativních zážitků s opačným pohlavím ve spojení s chybnou partnerskou volbou. Myslíte-li si, že vás opravdu všichni chlapi chtějí dostat jen do postele, zeptejte se nejdříve sama sebe, jestli reagujte na ty správné typy a vyhledáváte muže na těch správných místech…

8. Já vím, jak má láska vypadat

Někdy ovšem stereotypům a předsudkům podléháme i my sami. Namlouváme si, že pouze naše názory na to, jak má vztah vypadat, jsou správné. Projevy citu se mohou ale skutečně lišit od člověka k člověku. Ty naše v žádném případě nemusí být jediné platné, správné a ověřené. Nechte si projevit city i netradičně, pokud k tomu vaše nová známost dá impuls a nebraňte se něčemu novému ve vztahu. Možná, že vám při seznamování jen chybí tolerance k odlišnostem druhých.

9. Co tomu řeknou doma?

Rozumět si mohou lidé nejrůznějších ras, vyznání, národnosti i povah. Někdy máme ale tendenci přeceňovat zkušenosti své rodiny, aniž bychom nad jejím odmítnutím naší nové známosti více přemýšleli. Akceptujeme slova: „Něco takového u nás v rodině nikdy nebylo.“ a ztotožníme se s nimi navzdory vlastním pocitům. Pokud si umíme své rozhodnutí racionálně zdůvodnit, řádně ho zvážíme, není důvod, proč nezkusit i partnerství naším okolím odmítané. Společenský vývoj je neustálý, od dob, kdy se seznamovali naši rodiče, už uplynulo opravdu hodně času.

Mohlo by vás také zajímat: Váš vztah možná skřípe, protože partner trpí… nebo 13 tipů na oživení vztahu

Kafe.cz

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.