Klimatizace a její vliv na pleť: Věděli jste to?

Klimatizace a její vliv na pleť: Věděli jste to?

Klimatizace přináší v těchto parných dnech příjemné zchlazení, nicméně ne každý člověk ji dobře snáší.Náhlé teplotní změny jsou proimunitu velkou zátěží. V ordinacích tak přibývá pacientů s angínou, záněty horních cest dýchacích, zhoršují se alergie, výjimkou nejsou ani bolesti kloubů a hlavy. A co více, klimatizace má značný vliv také na stav naší pokožky, která se v důsledku působení klimatizovaného vzduchu vysušuje, je citlivější a začervenalá. Takováto pleť je pak více náchylná k infekčním a kožním chorobám.

Střídání teplot mezi klimatizovanými interiéry a rozpálenými ulicemi se však v létě vyhnout úplně nelze. Jaké zásady tedy dodržovat, aby vaše pleť příliš netrpěla?

  • Teplotní rozdíl mezi vzduchem venku a uvnitř by neměl být větší než 5°C.
  • Nenechte studený klimatizovaný vzduch foukat přímo na sebe.
  • I klimatizovanou místnost byste měli občas vyvětrat – v klimatizačních jednotkách se usazují viry a bakterie, které pak proudí po místnosti. Navíc nahromaděný klimatizovaný vzduch způsobuje únavu a ospalost.
  • Klimatizace by neměla být v činnosti déle než 4 hodiny denně.
  • Dodržujte zvýšený pitný režim – člověk sice v klimatizovaných prostorech nemá takovou žízeň jako na slunci, hydratovat se je ale potřeba.
  • Na hydrataci pokožky používejte krémy s lehkou strukturou a vysokým ochranným faktorem SPF30+ nebo SPF50+. Nižší faktory vaši pokožku příliš neochrání! Na suchou a citlivou pleť jsou nejvhodnější přípravky obsahující kyselinu hyaluronovou, vitamin E, pupalkový olej a glukonolakton. Také se doporučuje častější aplikace pleťových hydratačních masek.
  • Dopřejte pleti osvěžení i během dne – v drogeriích je k dostání termální voda a hydratační mlha ve spreji, která pokožku skvěle vzpruží. Výhodou těchto produktů je, že se dají aplikovat i přes make-up, můžete je tedy pohodlně používat v práci nebo při cestování.
  • Nezapomínejte na rty – ošetřujte je výživnými balzámy s obsahem bambuckého másla, kokosového oleje a vitaminu E.

Zdravé pleti též svědčí správná životospráva, pobyt na čerstvém vzduchu, sportovní aktivity, správná péče a především ochrana před sluncem!

Tu správnou péči o pleť a tělo v jakémkoliv ročním období hravě zvládnete s produkty od značky Mixa, odborníka na citlivou pleť. Vyberte si ze širokého portfolia a najděte tak svoje oblíbence.

Autor: Marie Krbcová

Komerční prezentace

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.