Zkuste si začít zpívat, když jste uprostřed pětikilometrového výběhu nebo stoupání na kopec. S největší pravděpodobností neudýcháte ani Kočka leze dírou. Jenže hodinové skákání po pódiu se zpěvem je pro hudebníky každodenní chléb.

Zdroj: VLM
Zdroj: Youtube

„Vystupování je kombinací intenzivního pohybu, práce s dechem a energií, které v tu chvíli musím mít spoustu, abych ji mohla dál předávat lidem, kteří se přišli bavit. Sport beru jako přípravu na vystoupení. Musím mít výdrž, protože když přejdu z písně, při které skáču po pódiu do intimního partu za pianem, chci znít co nejméně zadýchaně,“ říká Lenny, jejíž repertoár je velmi pestrý a v jejích písních najdete vlivy indie i alternativní hudby.

Zpěvák navíc nesmí nastydnout, zranit se, musí být v dobré kondici.
A tak Lenny nedá na sport dopustit. Několikrát týdně běhá pět až osm kilometrů a dokonce si našla i svůj styl: když běhá doma na páse, zpívá si u toho. „Sport mě hodně motivuje, nutí překročit komfortní zónu a nakopává mě do dalších aktivit, považuji ho za klíč k udržení si zdraví a psychické pohody. Není nutné běhat, stačí jít na procházku nebo si zaplavat, cokoliv, co vám dělá radost,“ radí Lenny.

Závodit a ani zkoušet běhat delší trasy se jí nechce, na její ruce neuvidíte chytré hodinky, to jí přijde zbytečné. Nepronikla ani do tajů jógy či meditace. Za nejlepší meditaci považuje dlouhou procházku se svým labradorem, anebo odpočinek na gauči u dobrého filmu. Miluje klasiky: režiséry Scorseseho, Tarantina, Coppolu nebo Gretu Gerwig.

Nedávno se zamilovala do thajského boxu, ke kterému ji přivedl její přítel, český rapper Marpo. Boxovat chodí jednou týdně s partou holek. „Je to skvělý kontaktní sport, před vystoupením se ale šetřím, nikdy nevíte, co se může stát. Kolem boxu je moc prima kolektiv lidí,“ dodává.

Zdravá strava

Pohyb rovná se pro spoustu lidí zdravá strava. Lenny se snaží jíst zdravě, ale nemá výčitky, když si dá brambůrky, burger z kvalitního masa nebo svíčkovou. Nejobtížnější to bývá, když vyrazí na turné. S kapelou se ovšem snaží vždy před koncertem vyrazit dřív, najít si nějakou dobrou restauraci a kvalitně se najíst. Anebo si s sebou chystá do krabičky něco zdravého. „V Anglii, kde jsem žila, je mnohem více příležitostí sehnat zdravé a chutné jídlo, dokonce i na pumpě. Tady se to zlepšuje,“ dodává.

Kdo je Lenny

„A jak se vám přitom běhá?“ rozesmála se Lenny, vlastním jménem Lenka Filipová, když jsem jí vyprávěla, jak si ji pouštím při běhu do sluchátek. „To jsem ráda,“ odpovídá s milým smíchem, když ji ujistím, že dobře. Je dcerou architekta a hudebníka Borise Drbala a zpěvačky Lenky Filipové, proto vyrůstala obklopená hudbou. Vystudovala anglicko-české gymnázium v Praze a později British Institute of Modern Music v Londýně. Její styl je často popisován jako kombinace popu, rocku a soulu, přičemž v její tvorbě jsou patrné i vlivy indie a alternativní hudby. Hity "Hell.o" a "Bones" z jejího prvního alba se staly populárními na českých rádiích a hudebních festivalech. Své písně si skládá sama. Vedle hudební kariéry se také věnuje charitativním aktivitám a podporuje různé sociální projekty.

V červnu vystoupí na pražském Metronomu, v červenci se chystá na Colours of Ostrava, objeví se také v Karlových Varech v rámci filmového festivalu nebo v prostředí Zámku Lednice na Hvězdném létě. 1. října chystá velký koncert v Obecním domě se smyčcovým orchestrem Unique Orchestra.

Zdroj:
Michaela Bučková, šéfredaktorka Kondice
Lenny, zpěvačka