4 kroky pro okamžitě rozjasněnou pleť?

4 kroky pro okamžitě rozjasněnou pleť?

Není snad období, ve kterém naše pleť vypadá tak mdle, bez jasu a svěžesti jako v zimě. Určitě jste si toho všimla nejen na svých kamarádkách, ale i na sobě. Poradíme vám, jak docílit toho, aby vaše pokožka opět získala na jemnosti a zářivosti…

Asi tušíte, že bude řeč o projasňovačích. Ano, ale nejen o nich. Pokožce sice výrazně pomůžou získat jas, ale samy o sobě rozhodně nestačí. Základem je kromě kvalitní dekorativní kosmetiky také správná péče!

Krok 1: Exfoliace

Jemný a pravidelný peeling obličeje, krku a dekoltu je pro zářivou pleť zásadní procedurou. Nejenže zbaví pokožku odumřelých buněk, ale také ji díky mikromasáži pěkně prokrví. Jen musíte obezřetně volit produkt, jímž celou akci provedete. Abrazivní částečky by totiž měly být co nejjemnější. Pokud vám nevyhovuje klasický peeling, zkuste ten enzymatický (nanese se na obličej, nechá krátce působit jako maska a pak se opláchne), který jemně rozpustí přebytečné kožní buňky bez mechanického obrušování.

Krok 2: Zvolte správný krém

Pokud je vaše pleť bez jasu, je jasné, že jí chybí dostatek hydratace a energie. Proto je třeba nasadit superúčinný krém i sérum, jež vyhladí a prozáří pokožku tak krásně, že efekt uvidíte na první pohled.

Krok 3: Rozjasňující báze pod make-up

Když už máte obličej, krk i dekolt dostatečně ošetřeny, vrhněte se na make-up. Ale pozor, než začnete, nesmíte vynechat jeden zásadní krok: bázi, která pleť krásně připraví na samotný make-up s projasňujícím efektem. Takový produkt by měl sjednotit barevný tón pleti, uhladit její povrch a také dodat částečky odrážející světlo. Váš běžný make-up by měl být o půl tónu světlejší a pleť tak bude doslova svítit.

Krok 4: Make-up

Pokud chcete tváři dodat extra porci jasu a světla, vyberte si k bázi ještě speciální projasňující make-up. V nabídce jej má většina kosmetických firem – cenově dostupných i prémiových. Stejně jako báze obsahují kromě pěsticích složek také částečky rozptylující světlo. K zářivé pleti se hodí decentní i slavnostní líčení.

Adéla Vedralová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.