6 rad, které vám pomohou se zbavit otravného přítele

6 rad, které vám pomohou se zbavit otravného přítele

Motá se kolem vás chlapík, o jehož blízkost rozhodně nestojíte? Snažíte se mu vysvětlit, aby zařadil zpátečku, a on to nechápe? Poradíme vám hned šest triků, které vám pomohou nezvaného ctitele setřást.

1. Nedávejte se do řeči

Sedíte v klidu ve své oblíbené kavárně, vychutnáváte si svůj šálek kávy a najednou, bez jakéhokoli pozvání, si k vám přisedne neznámý muž a začne se vás na něco vyptávat nebo skládat nemístné komplimenty? Pravidlo číslo jedna – pokud vám je protivný, rozhodně se s ním nepouštějte do řeči a jeho pokus o seznámení co možná nejdřív utněte.

2. Buďte protivná

Udělala jste tu chybu, že jste podlehla chvilkovému záblesku slabosti a souhlasila, že s dotyčným nápadníkem zajdete do kina a na večeři, jejíž konec je nyní v nedohlednu?

Pokud se chcete z jeho „pout“ vymanit co nejdříve, chovejte se zahořkle a znuděně. To znamená neusmívat se, občas ho sjet od hlavy k patě kritickým pohledem a neustále si na něco stěžovat.

3. Využijte to

Zakoukal se do vás například kolega v práci nebo soused odnaproti, který vám nosí čokoládu, květiny, zve vás na oběd nebo vám pomáhá s nákupem či drobnými opravami v bytě? Proč byste toho nevyužila! Jestliže je navíc dotyčný gentleman šarmantní, inteligentní a má smysl pro humor, není přehnaně dotěrný a ví, co se sluší a patří, buďte ráda, že jste se jeho terčem stala právě vy.

4. Ukažte, že nejste k mání

Jako kolovrátek mu opakujete, že jste zadaná, ale on jako by byl hluchý? Pak nezbývá nic jiného než mu otevřít oči. Poproste o pomoc kamaráda nebo klidně i kamarádku. Domluvte se s ní(s ním), aby na vás na místě, kde se se svým „pronásledovatelem“ střetáváte, počkal(a) a láskyplně vás přivítal(a), například objetím, polibkem nebo pošeptáním do ouška.

5. Vezměte nohy na ramena

Určitě se vám to už někdy také stalo. Stojíte ve frontě v supermarketu nebo na autobusové zastávce a zčista jasna se vedle vás zjeví ON – vlezlý drzoun, který vám ne a ne dát pokoj. Motá se kolem vás, přihlouple se na vás culí a má nemístné poznámky. V tu chvíli na nic nečekejte a běžte pryč. Vraťte se zpátky mezi regály s potravinami a ztraťte se v davu nebo nastupte do autobusu, který právě přijel.

6. Nechejte si ho jako kamaráda

Pokud vám není dotyčný muž vyloženě nepříjemný nebo nesympatický, ale naopak vám přijde celkem fajn a přátelský, tak za to, že s ním zajdete na oběd nebo na skleničku, nic nedáte. I když není na první pohled váš typ, třeba po hodince nebo dvou, které v jeho společnosti strávíte, zjistíte, že s ním máte ledacos společného. A kdo ví – když se z vás nestane pár, třeba z vás budou kamarádi.

Kafe.cz

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.