Tipy na den dětí: Kam s nimi a kam s vámi?

Připravte si korunky na nějakou dobrotu a nechte své ratolesti užít si svůj den, možností je skutečně spousta. Jestliže děti nemáte, můžete těm opuštěným pomoci během naboso.

Pohádkový hrad

Kdy a kde: v sobotu 1. června od 11 hodin na Bouzově
Zábavný den na hradě určený pro menší i větší děti, které mohou zůstat v hradním parku a plnit úkoly v připravených hrách s postavičkami z večerníčků nebo soutěžit při prohlídkách hradu s tajemným Ohnivcem.
www.hrad-bouzov.cz

ZOO plná her

Kdy a kde: v sobotu 1. června od 9 hodin v Brně
Milují vaše děti zvířata? Pak je na den dětí vezměte do brněnské zoologické zahrady, kde pro ně bude připravená zábavná stezka, na které budou plnit jednoduché úkoly a po jejímž zdolání dostanou diplom a odměnu. Je-li vám blíže Praha, využijte sobotní nabídky vstupného jen za 1 Kč pro děti do 15 let.
www.zoobrno.cz
, www.zoopraha.cz

Za zvířátky na farmu

Kdy a kde: v sobotu 1. června od 10:00 do 18:00 na Farmě Blaník poblíž Vlašimi
Den dětí však můžete oslavit slavnostním výstupem Blanického rytíře a jeho družiny na Blaníček, anebo si prostě jen můžete do sytosti užívat všeho, po čem dětské srdce touží včetně netradičních her a farma parku plného zvířat v krásném kraji pod Blaníkem. Nebude-li hezké počasí, na Farmě Blaník najdete i zákoutí, která vás schovají a děti zabaví!
www.farmablanik.cz

Když počasí nepřeje

Kdy a kde: v sobotu 1. června v Aquapalace Praha od 11:00
Děti do 150 cm mají vstupné na celý den za 1 korunu (max. 3 děti na dospělou platící osobu). Velké zábavné odpoledne s bohatým programemjako jsou soutěže, tancování, výtvarný koutek, facepainting nebo aquazorbing.
www.aquapalace.cz

Dětský den i bez dětí:

Pomoc dětem naboso

Kdy a kde: 1. Června v pražském parku Ladronka od 10:00
Zúčastněte se prvního Prague Barefoot Run – nesoutěžního běhu naboso. Běhání bez bot nebo v barefoot obuvi je ve světě velmi populární a běh přijede podpořit legendární propagátor tohoto sportu Ted McDonald, jeden z hrdinů bestselleru Zrozeni k běhu. Trasa bude dlouhá 4,2 km a poběží se po asfaltovém okruhu. Není třeba běžet, jedinou podmínkou je účast bez bot. Nesoutěží se totiž o pořadí, ale dobrý pocit z pohybu a z pomoci dětem z dětských domovů (startovné min. 100 Kč).
www.pbfr.cz

Karel jede na Karlštejn

Kdy a kde: od pátku 31. května až do neděle 2. června mezi Prahou a Karlštejnem
Vyrazit společně s císařem Karlem IV., jeho manželkou Eliškou Pomořanskou a desítkami jezdců na koních můžete i vy: kostýmy jsou vítány, ale nejsou povinné. Trasa je plná zastávek s programem, který vyvrcholí v neděli v podvečer na Karlštejně.
www.hradkarlstejn.cz

Gurmánem na jižní Moravě

Kdy a kde: od 30. května do 2. Června v jihomoravském Mikulově
Již tradičně patří přelom května a června v jihomoravském Mikulově všem gurmetům. Navštivte již čtvrtý ročník MIKULOV GOURMET FESTIVALU, který je velkolepou oslavou kvalitní moravské kuchyně a jejího snoubení se skvělými moravskými víny. Letošní 4. ročník festivalu vzdává hold bohaté šlechtické kuchyni Dietrichsteinů 16. století.
www.mikulovgourmetfestival.cz

Radka Wallerová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.

  1. Johna762 | 19. 05. 2014 v 17:49

    Hi Dear, are you in fact visiting this website daily, if so then you will definitely take fastidious knowledge. dbdecbkcdbdb

  2. Johnd328 | 19. 05. 2014 v 17:48

    Hi Dear, are you in fact visiting this website daily, if so then you will definitely take fastidious knowledge. ckdcdagcaeke