Operace očních víček – čím dražší, tím lepší?

Ráda bych podstoupila operaci očních víček, ale jsem překvapená, jak velký rozdíl v ceně může být. Znamená vyšší cena lepší kvalitu? A je pravda, že plastický chirurg dělá operaci lépe než oční lékař? Prý vede řez jinudy.

MUDr. Roman Kufa

Působí na klinice Perfect Clinic. Absolvoval dlouhodobou stáž ve Velké Británii a pracoval jako plastický chirurg v Německu. Specializuje se na kosmetickou chirurgii, chirurgii ruky a mikrochirurgii. Je také jedním z plastických chirurgů, kteří u nás provádí rekonstrukce prsu u žen, které v souvislosti s onkologickým onemocněním utrpěly jeho ztrátu.

Operace víček je zákrok velmi efektní, pokud je správná indikace k operaci. Při tomto zákroku se odstraňuje nadbytek kůže z horních nebo dolních víček, ale zároveň i tukové prolapsy, které jsou uložené pod kůží a při jejichž odstranění dojde k výraznějšímu vyhlazení kůže. Ceny za operaci víček u plastických chirurgů se pohybují přibližně ve stejných cenových relacích. Je ale důležité, jak se operace provádí a zda lékař odstraní i ony tukové prolapsy, nejen samotnou kůži. Existuje řada způsobů operace víček a každý lékař má svoji propracovanou techniku. Při rozhodování, u kterého lékaře se nechat operovat, bych volil takového plastického chirurga, který má zkušenosti s operací víček, provádí ji často, a ne pouze příležitostně.

MUDr. Roman Kufa

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.