Krém na ruce váš ochranný štít

Krém na ruce váš ochranný štít

Dostávají každý den pořádně zabrat. Jejich ochrannou bariéru narušuje mýdlo, saponáty, střídání teplot, ale třeba i listování kancelářskými papíry. Dobře vybraný krém vašim rukám uleví a zvládne napravit všechny škody.

Neviditelné rukavice

Krém mějte pořád u sebe a ruce si mažte, kdykoli máte pocit, že kůže na nich je suchá nebo nepříjemně napjatá. Přes den stačí tenká vrstva lehčího krému, na noc můžete rukám dopřát silnější vrstvu hutnějšího přípravku. Krém důkladně vmasírujte, zlepšíte tak krevní cirkulaci, takže kůže z krému snáz přijme všechny jeho účinné látky.

Na velmi suché
: Regenerační krémy

Kůže na rukách má oproti zbytku těla tu nevýhodu, že je na ní méně mazových žláz. To znamená, že hůř snáší nepříznivé vnější vlivy. Velkým nepřítelem vašich rukou je časté mytí mýdlem a klimatizované prostředí. O používání agresivních čisticích prostředků ani nemluvě. Na suché ruce vybírejte hutnější krémy, které si na rozdíl od těch lehčích dokážou poradit i s popraskanou kůží.

Co obsahují: Mandlový olej, bambucké máslo a vitamin E. Pokožku regenerují, vyživují a posilují její ochrannou bariéru.

Do zimy: Výživné a ochranné krémy

Zatímco v létě si vystačíte s lehkým hydratačním krémem, v zimě sáhněte po hutnějším a ochranném. „Pokožka má větší sklon k vysušování, při nízkých teplotách se v ní navíc zpomaluje průtok krve, takže je hůř vyživovaná,“ upozorňuje dermatoložka Lenka Faltová z kliniky Laser Plastic. Mrazy a přechody z vyhřátých místností ven a zase zpátky ruce mohou odnést rozpraskáním.

Co obsahují: Vyzbrojte se přípravky s obsahem bambuckého másla nebo vazelíny. Kůži ochrání
a pomohou v ní zacelit drobné trhlinky.

Noční obnova

Zkuste krém použít jako výživnou masku. Volte ty hutnější a mastnější. Jednou týdně krém naneste na ruce a nehty v silnější vrstvě a natáhněte si přes ně bavlněné rukavice. Čím déle krém působí, tím lépe. My doporučujeme spát v rukavicích celou noc.

Na hrubou kůži: Zjemňující a hydratační krémy

Ruce potřebují stejně jako jiné části těla hydrataci. Když vláhy nemají dostatek, kůže ztrácí pružnost, hrubne a mohou se na ní objevit i vrásky. Špatně to snáší i nehtová kůžička, která je pak suchá a tvrdá. Po těchto typech krému se vyplatí sáhnout v jakémkoli věku i ročním období.

Co obsahují: Na hrubou kůži platí ricinový olej, který regeneruje pokožku a váže v ní vlhkost, výborné jsou i medové výtažky.

Na pigmentové skvrny: Omlazující krémy s bělicí složkou

Ruce jsou nepříznivým vlivům slunečního záření vystavené téměř pořád. Proto se právě na nich objevují první stařecké skvrny. A překvapit vás mohou klidně už po třicítce. S těmi světlejšími si naštěstí poradí speciální bělicí krémy, které sjednocují barvu kůže a zároveň o ruce pečují.


Co obsahují: Pigmentové skvrny vymažou speciální bělicí složky. Vsaďte na LHA kyseliny, arbutin nebo kyselinu kojovou, které tlumí pigmentaci.

Pro citlivky: Jemné krémy pro citlivou pleť

Zdravá kůže si z mazu, potu a starých buněk vytváří přirozený ochranný film. Citlivá pleť si ochrannou bariéru buduje jen velmi těžko, a prudce tak reaguje na většinu toho, s čím přijde do styku. Ruce jsou na tom mnohem hůř než zbytek těla. Denně totiž přijdou do kontaktu se stovkami chemických látek. Kůže pak praská, vysouší se nebo se na ní objevuje vyrážka. Krémy proto vybírejte pečlivě. Nejlepší jsou ty z lékárny, které neobsahují zbytečnou chemii.

Co obsahují: Vašim rukám udělají dobře krémy s obsahem termální vody nebo panthenolu, které pokožku zklidní a zároveň posílí.

Lenka Lysoňková

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.