Taneční lekce mají další přírůstek: Sexy fitness dance

Taneční lekce mají další přírůstek: Sexy fitness dance

Spojení tance a fitness cvičení si u nás získává stále větší oblibu, důkazem toho je zumba, která se stala takřka ze dne na den fenoménem. Jenže máme ještě jednu oblibu: Objevovat a zkoušet stále nové věci. Vydejte se tak do Pure fitness v Galerii Harfa, kde vede Klarisa Pivodová lekce Sexy fitness dance.

„Většina klientek přijde na lekci po cvičení na posilovacích strojích nebo po jiné sálové fitness hodině,“ říká Pivodová. Jednoduše to tak jde udělat, neboť na šedesátiminutovku Sexy fitness dance nepotřebujete nic extra – stačí pohodlné oblečení, obuv a láhev s vodou. A další výhoda: na muže tu prakticky nenarazíte.

Zpevníte břišní svaly

Klarisa pustí hudbu – je pozitivní a energická. Na začátek vás čeká krátké zahřátí, protažení celého těla a vysvětlení základních kroků. „Při těch si klienti vyzkouší, jak se používá tělo při Sexy fitness dance,“ poznamenává Pivodová.

Ve fitness části hodiny zase zapracujete na zpevňování především břišních svalů. Nakonec zužitkujete kroky ze začátku hodiny, které se poskládají v taneční úsek. Právě začíná ten pravý Sexy fitness dance!

„Vzhledem k tomu, že se jedná o aerobní cvičení, tělo se při Sexy fitness dance formuje jako celek. Svalová hmota se zpevňuje a krásně tvaruje. Zlepšuje se držení těla,“ vyjmenovává klady cvičení Klarisa Pivodová.

Trénink těla i hlavy

„Zvyšuje se také sebevědomí klientů, kteří se postupně učí ovládat své tělo tak, že dokáží tančit do hudby a interpretovat ji, jak to po nich chci. Trénuje se tudíž i mozek, který musí zpracovávat taneční kroky a pamatovat si, jak jdou po sobě,” vysvětluje lektorka tance. Málo lidí si to uvědomuje, ale i mozek je třeba trénovat. Nepřijde to samo. Schopnost, kdy vidím nějaký pohyb, nejprve ho vizuálně zpracuji a pak přiměji tělo, aby ho udělalo, vyžaduje trénink a postupně se zlepšuje. 

Při Sexy fitness dance se skvěle uvolníte, za dveřmi sálu pak necháte všechny starosti i kousek sebe, a budete odcházet s vyšším sebevědomím.

Eva Fryšarová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.