Premium obsah
Markéta Chýňavová
Markéta Chýňavová
Markéta miluje běžky a ráda se pravidelně účastní laufů. Běhání bere jako přirozenou přípravu na ně. Po dvaceti letech opustila kancelář, aby se mohla věnovat tomu, co ji naplňuje. Otevřela si výživovou poradnu a nyní pomáhá lidem změnit své stravovací a pohybové návyky.

Mám manžela, dvě děti, labradorku Báru a přeji si jen, abych byla zdravá a měla dostatek energie pro sebe i své blízké a taky pro svou práci a to, co mě baví. Před třemi lety jsem v sobě konečně našla sílu a rozhodla se po 20 letech opustit kancelář a opravdu se naplno věnovat tomu, co mě skutečně nejvíce baví a naplňuje výživě a sportu. Téměř celé svoje „zaměstnanecké období“ jsem pracovala v marketingu a v PR, posledních pět let ve firmě, která se zaměřovala na stravování a redukci hmotnosti u širší populace. Už při této práci jsem si udělala akreditovaný kurz výživového poradce. Ten u mě jen zvýšil zájem o obor, a proto jsem se rozhodla vystudovat výživové poradenství a sportovní diagnostiku na Vysoké škole tělovýchovy a sportu Palestra. Miluji běh na lyžích a jako hobík se věnuji dálkovým běhům. Baví mě jejich prostřednictvím poznávat své možnosti a limity a také cizí země. Na dálkový běh už musíte trochu potrénovat, takže trochu běhám na suchu i na lyžích, jezdím na silničním kole, koloběžce, kolečkových lyžích, chodím do posilovny a na kruhové tréninky podle svých časových možností, nálady a sportovních cílů. Právě tahle rozmanitost pohybů a sportů se mi moc líbí. Ke sportu neodmyslitelně patří i správná výživa, a nejen k němu. Ve své poradně učím své klienty zdravě jíst a zdravě se hýbat. Baví mě prostřednictvím jejich nadšení a úspěchů měnit stravovací a pohybové návyky nejen jim samotným, ale i celým jejich rodinám. Tahle práce mi dává opravdový smysl.

Markéta Chýňavová a její labradorka Bára Zdroj: Kondice.cz

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.