Make-up dokáže divy, pokud je použit správně. Spousta žen nad padesát se ale líčí stejně, jako to dělaly před třiceti lety. Nejen že to už není trendy, uškodíte tím svému vzhledu a můžete vypadat až legračně. Zjistěte, jestli tyto kosmetické prohřešky neděláte také.

Zdroj: Youtube

1. Nepřipravená pleť

Pokud nanášíte na kůži make up, pokožka musí být předtím dostatečně připravená, a to nehledě na věk. Nedostatečná hydratace a ošetření pokožky může způsobit její suchost, vrásky a celkově matný vzhled. Nezapomínejte pravidelně čistit pleť, používat hydratační krémy a séra a chránit pokožku před slunečním zářením pomocí opalovacího krému s ochranným faktorem.

Možná si myslíte, že jsou primery, které se používají před make-upem, ve skutečnosti k ničemu. Není to ale pravda. Pravidelné nanášení make-upu pokožku zatěžuje a znečišťuje, je tedy velmi důležité ji dostatečně ochránit před použitím dekorativní kosmetiky.

2. Příliš silný make-up

S rostoucím věkem je důležité odhadnout míru líčení, kterou vaše pleť zvládne. Samozřejmě jsou příležitosti, kdy je třeba make-up zvýraznit a zesílit. Jednat se může například o focení nebo natáčení, kdy výraznější líčení na obrazovce vypadá přirozeněji. V běžném každodenním životě se ovšem příliš silnému make-upu raději vyhněte. Moc velká vrstva může zdůrazňovat vrásky, texturu pokožky a nepřirozeně upoutávat pozornost. Snažte se tedy najít ideální vrstvu make-upu, korektoru a pudru, abyste vypadala jemně a přirozeně.

3. Nesprávný odstín

V padesáti letech už byste měla vědět, který odstín make-upu vám sedí v jakém roční období. Pokud zvolíte příliš tmavý nebo nevhodný odstín make-upu, může vaše pleť vypadat zbytečně staře a nevyváženě. Vyberte si make-up, který odpovídá vaší přirozené pleti a tonalitě. Můžete si nechat poradit odborníkem v obchodě s kosmetikou, který vám pomůže najít správný odstín pro váš typ pleti.

V každém případě si s přibývajícím věkem dávejte stále větší pozor na to, jaké přípravky na svou pokožku používáte. Každému sedne něco jiného a je důležité sledovat citlivost vaší pokožky na jednotlivé produkty. Pokud vás trápí dermatologické problémy, vždy se před použitím jakékoli kosmetiky poraďte s odborníkem.

Zdroje: