Premium obsah

I ženy nad 50 můžou být sexy! Tyto 4 účesy z vás udělají šťabajznu k nakousnutí

I ženy nad 50 můžou být sexy! Tyto 4 účesy z vás udělají šťabajznu k nakousnutí
Vlasy s přibývajícími lety mohou řídnout a slábnout a péče o ně je stále náročnější. Důležité je najít správný střih, který k vám bude sedět, budete se v něm cítit pohodlně, a který podpoří kvalitu vašich vlasů. Jaké jsou momentální vlasové trendy pro ženy po padesátce?

Dobám, kdy jsme si mohly stáhnout vlasy do ledabylého drdolu a jít tak mezi lidi už bohužel odzvonilo. S přibývajícím věkem je důležité uzpůsobit tomu i účes. Po padesátce bychom měly myslet hlavně na to, abychom nosily vlasy co nejvíce rozpuštěné, a aby nám dostatečně zakrývaly šíji a krk - na něm bývá totiž věk vidět nejlépe. Poradíme vám, s jakým střihem vám to bude slušet nejvíce. 

Zdroj: Youtube

Dříve bylo téměř nemyslitelné, aby ženy po padesátce nosily dlouhé lokny - nebo dokonce přirozeně šedivé! Dnes už to naštěstí neplatí a ženy mohou nosit dlouhé vlasy v každém věku. A přírodně šedivá barva je stále více in. 

Shaggy bob

Shaggy bob si získal oblíbenost mezi spoustou žen a jedná se o kombinaci dvou účesů - tradičního bobu a volného, rozčepýřeného vzhledu. Účes je možné nosit s ofinou, i bez ní. Pokud vám ofina sluší, určitě střih vyzkoušejte s ní - skvěle totiž vizuálně ubírá věk. Shaggy bob často nosí například Taylor Swift, nebo Sienna Miller.

Butterfly cut

Jsou-li vaše vlasy dostatečně kvalitní, nebojte se ponechat je dlouhé i ve vyšším věku. Tento střih kombinuje kratší a delší vrstvy. Krátké vrstvy se dotýkají brady, aby orámovaly obličej, zvýraznily vaše rysy a vytvarovaly kulatý tvar obličeje. Vlasy jsou tedy vzadu delší a kolem obličeje kratší. Účes často nosila Jennifer Aniston během natáčení pořadu Přátelé.

Vlasy řeknou vše
Vlasy řeknou vše

Po zdravých a hustých vlasech touží každý z nás, bez rozdílu pohlaví. Muži sice řídnutí vlasového porostu a zvětšující se „kouty“ snáší přece jen o něco lépe než ženy, leč i oni bývají velmi zběhlí ve výběru speciální vlasové kosmetiky, a navíc stále častěji podstupují transplantace, aby si novou ozdobu hlavy vytrpěli na lékařském lůžku. Hezké vlasy krášlí, zvyšují sebevědomí a díky lékařskému a diagnostickému pokroku dokonce prozrazují mnoho o svém majiteli.

Pixie cut

Střih pixie je velmi jednoduchý krátký účes. Ze starších žen udělá elegantní dámu, z těch mladších zase éterickou vílu. Málokterá žena si na tento střih troufne, pokud je ale dobře ostříhán, slušet může opravdu každému. Mezi nejslavnější ženy, které prosazovaly pixie cut patřila Audrey Hepburn.

Zkosené mikádo

Jedná se o trochu upravenou klasiku mikáda, které nosívá Victoria Beckham. Vlasy ale vzadu nejsou tak ostře sestříhané, jsou v jedné vrstvě a postupně směrem k obličeji tvoří dva cípy. Účes nejvíce sluší ženám, které mají od přírody dokonale rovné vlasy.

Seborea: nenápadná nemoc, která vás může připravit i o vlasy
Seborea: nenápadná nemoc, která vás může připravit i o vlasy

Lidově se tomu říká seborea, odborně seborrhoická dermatitida. Na začátku se může zdát, že jde o lupy, ale ve vlasech lze nahmatat ložiska – obvykle místa pokrytá žlutavou krustou nebo až strupem. Příčiny nejsou úplně jasné. Přestože onemocnění samo není závažné, je nepříjemné, neestetické a může nakonec připravit i o vlasy. Právě zima problémy výrazně zhoršuje. Pomohou speciální šampony, kosmetický detox i změna jídelníčku nebo masáže.

Zdroje:

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.