Dobám, kdy jsme si mohly stáhnout vlasy do ledabylého drdolu a jít tak mezi lidi už bohužel odzvonilo. S přibývajícím věkem je důležité uzpůsobit tomu i účes. Po padesátce bychom měly myslet hlavně na to, abychom nosily vlasy co nejvíce rozpuštěné, a aby nám dostatečně zakrývaly šíji a krk - na něm bývá totiž věk vidět nejlépe. Poradíme vám, s jakým střihem vám to bude slušet nejvíce.

Zdroj: Youtube

Dříve bylo téměř nemyslitelné, aby ženy po padesátce nosily dlouhé lokny - nebo dokonce přirozeně šedivé! Dnes už to naštěstí neplatí a ženy mohou nosit dlouhé vlasy v každém věku. A přírodně šedivá barva je stále více in.

Shaggy bob

Shaggy bob si získal oblíbenost mezi spoustou žen a jedná se o kombinaci dvou účesů - tradičního bobu a volného, rozčepýřeného vzhledu. Účes je možné nosit s ofinou, i bez ní. Pokud vám ofina sluší, určitě střih vyzkoušejte s ní - skvěle totiž vizuálně ubírá věk. Shaggy bob často nosí například Taylor Swift, nebo Sienna Miller.

Butterfly cut

Jsou-li vaše vlasy dostatečně kvalitní, nebojte se ponechat je dlouhé i ve vyšším věku. Tento střih kombinuje kratší a delší vrstvy. Krátké vrstvy se dotýkají brady, aby orámovaly obličej, zvýraznily vaše rysy a vytvarovaly kulatý tvar obličeje. Vlasy jsou tedy vzadu delší a kolem obličeje kratší. Účes často nosila Jennifer Aniston během natáčení pořadu Přátelé.

Pixie cut

Střih pixie je velmi jednoduchý krátký účes. Ze starších žen udělá elegantní dámu, z těch mladších zase éterickou vílu. Málokterá žena si na tento střih troufne, pokud je ale dobře ostříhán, slušet může opravdu každému. Mezi nejslavnější ženy, které prosazovaly pixie cut patřila Audrey Hepburn.

Zkosené mikádo

Jedná se o trochu upravenou klasiku mikáda, které nosívá Victoria Beckham. Vlasy ale vzadu nejsou tak ostře sestříhané, jsou v jedné vrstvě a postupně směrem k obličeji tvoří dva cípy. Účes nejvíce sluší ženám, které mají od přírody dokonale rovné vlasy.

Zdroje: