Slaďte diář s hormony: 1. fáze preovulační aneb Dynamická Panna

Slaďte diář s hormony: 1. fáze preovulační aneb Dynamická Panna
Fáze preovulační je začátkem nového cyklu, v této době dozrávají vajíčka ve vaječnících a v děloze roste nová sliznice. Cítíme se plné energie, máme chuť začínat nové projekty a máme spoustu nápadů. Co dělat a čemu se naopak vyhnout?

Jak se ženy v této době cítí

V těle ženy stoupá hladina estradiolu, hormonu, který pozitivně ovlivňuje náladu – cítíme se zpravidla plné elánu až euforicky. Máme dobrou náladu, jsme spokojené a máme pocit, že všechno zvládneme. Dostavuje se emocionální stabilita, přímočarost a rozhodnost. Mnoho žen zjišťuje, že nejlépe vystupují vůči vnějšímu světu právě v této fázi. Objevují se nové myšlenky a nápady a také chuť začínat nové projekty nebo zkoušet nové věci. Je to doba nových začátků. Je zesíleno vše, co se týká rozumu a myšlení, a to zejména pokud jsme si dovolily v předchozím týdnu během menstruace odpočívat. Pokud jsou hormony v nerovnováze, žena může pociťovat klidný malátný smutek s nedostatkem zájmu o cokoli.

Loading
ZAVŘÍT REKLAMU
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.