Odpočívejte aktivně

S přibývajícím věkem je stále pohodlnější si během dne dát šlofíka a odpočívat sledováním televize na gauči. Zvláště po padesátce je ale velmi důležité udržet se v kondici. Není potřeba, abyste 2x ročně běhali maraton, postačí praktikovat jakoukoliv aktivitu, která vás baví. Může jít o jógu, procházky se psem, plavání nebo jiný sport. Snažte se udržovat si různé koníčky a volnočasové aktivity. Pokud rádi cestujete, vyjeďte za hranice - cestování osvěžuje mysl a patří mezi další způsoby aktivního relaxu.

Zdroj: Youtube

Pijte více vody

Že je to banalita? Kolik reálně vypijete denně čisté vody? Spousta z nás je zvyklá pít hodně kávy, sirupů, limonád, alkoholu nebo sladkých minerálek. Zapomínáme ale na to, jak je pro naše tělo důležitá čistá voda. Kromě hydratace našeho těla zvláčňuje i naši pokožku a brání tak vzniku vrásek. Dostatečné pití vody vám zvýší energii i náladu a vaše tělo se vám za to odmění tím, že začne stárnout pomaleji.

Pečujte o svou pleť

A to nejen na obličeji, stejně nutné je starat se o dekolt a krk. Vaše tělo si po padesátce zaslouží každodenní hlubokou hydrataci v podobě správné kosmetiky. Už si nemůžeme dovolit chodit spát s makeupem a zapomínat se mazat vhodným krémem. Pokud chceme vypadat zdravě, svěže a mladě, musíme tomu věnovat dostatečnou péči a trpělivost.

Pozor na chrup!

Stejně tak, jako je důležité pečovat o pokožku, je tomu i u zubů. Po padesátce jsou zuby stále náchylnější k zánětům, snadněji se kazí a žloutnou. Proto choďte pravidelně na dentální hygienu i k zubaři a čistěte si velmi pečlivě zuby.

Mějte systém

Pokud je vám přes padesát let, pravděpodobně se na vás valí spousta povinností ze všech stran. Naučte se plánovat si svůj čas, používejte diář. Plánujte si jednotlivé dny, a jak je využijete a můžete si zkusit začít psát deník. Nejenom že je to skvělá forma meditace, můžete si zpětně vždy připomenout, co se kdy dělo.

Naučte se říkat ne

Umět odmítnout je důležité v jakémkoliv věku. V tomto věku už bychom neměli mít problém zhodnotit, jestli na něco máme chuť, sílu a náladu, nebo ne. A pokud vám odmítání něčeho, co vám není příjemné, dělá problém, určitě je nasnadě navštívit mentálního kouče nebo terapeuta. Odmítnete-li totiž něco, na co nemáte chuť, ani sílu, budete mít o to více času dělat to, co vás baví a omlazuje.

Zdroje: