Premium obsah

Vytvořte si vlastní recept na domácí mýdlo

Vytvořte si vlastní recept na domácí mýdlo
Zvládli jste již výrobu domácího přírodního mýdla z předem připravené mýdlové hmoty, a dokonce jste se pokusili o vytvoření domácího mýdla metodou za studena? Povedlo se vám? Možná již chápete, jak je přesnost při výrobě mýdla důležitá a že vytvoření vlastního receptu není jen tak.

Promyslete vlastní recepturu

Přestože první kroky při výrobě mýdla nejsou snadné, s trochou praxe vám osvědčené postupy přejdou do krve a budete chtít přikročit k vytvoření vlastního receptu s originálním složením. To ale vůbec není jednoduché. Abyste měli šanci tento krok úspěšně přestát a začít vyrábět svá originální mýdla podle vlastních receptur, budete muset být schopni předem přesně propočítat jejich složení. Pro začátečníka věc zhola nemožná. Naštěstí je k dispozici celá řada nástrojů, které s tímto krokem pomohou. Jedním z nich je proslulá mýdlová kalkulačka SoapCalc. Ani její použití nemusí být hned napoprvé zcela jasné. Přemýšlíte nad originálním receptem na mýdlo? Co zkusit přidat třeba extrakt z nedoceněné pampelišky?

Jak používat mýdlovou kalkulačku Soap Calc?

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.