Mnoho žen často zapomíná do své denní a večerní kosmetické rutiny zahrnout i péči o krk a dekolt. Pokožka na dekoltu a krku je totiž často citlivější, než obličej, snadno se na ní objeví pigmentové skvrny a je náchylnější na tvorbu vrásek a akné. Při svých kosmetických rituálech tedy vždy myslete na to, že obličej ženy končí u prsou.

Zdroj: Youtube

Hlavně v teplých letních dnech je dekolt a krk většinou vystavován slunečním paprskům úplně stejně, jako obličej. Bohužel ale spousta z nás na péči o ně zapomíná a věnuje se jen oblastem okolo očí, nosu a úst. U žen po padesátce se pak snadno může stát, že v obličeji vypadají o 10 let mladší, jejich krk a výstřih ale prozradí jejich opravdový věk. Připravili jsme pro vás tedy několik tipů, jak udržet dekolt stále hebký, hydratovaný a mladý.

1. Ochrana před slunečním zářením

Nadměrné opalování může způsobit mnoho nepříjemných, ale i vážných problémů. Je tedy potřeba před ním pokožku chránit, a to nejlépe po celý rok. Nestačí si ale namazat patnáctkou obličej a ramena. Používejte dostatečně vysoký ochranný faktor, pokud máte citlivější pokožku, vsaďte na hypoalergenní krémy. Nezapomínejte také na svůj krk - ten pečlivě namažte ze všech stran až k vlasům, nevynechejte ani dekolt.

2. Exfoliace

Stejně jako u obličeje je peeling důležitý i pro dekolt a krk. Odstranění odumřelých kožních buněk pomůže vyhladit a rozjasnit pokožku. Používejte jemné exfoliační přípravky a aplikujte je opatrně. Mějte na paměti, že pokožka na dekoltu a krku je tenčí a citlivější než na jiných částech těla. Peeling si můžete vyrobit snadno doma i z běžných surovin. Více o domácím peelingu se dozvíte v tomto článku.

3. Hydratace

Pokožka na krku a dekoltu je mnohem náchylnější k vysušování. Zvláště po padesátce je tedy důležité tyto partie dostatečně hydratovat. Na kůži krku a dekoltu používejte klidně ty stejné krémy a séra, které vyhovují vašemu obličeji. Kosmetické produkty, které používáte, by měli obsahovat složky jako kyselinu hyaluronovou, kolagen a vitaminy A, C a E. Pravidelné užívání hydratačních přípravků pomůže udržet pokožku na dekoltu a krku zdravou a pružnou.

4. Posilování svalů

Kromě péče o pleť je také důležité posilovat svaly v oblasti dekoltu a krku. Existuje několik cvičení, která mohou pomoci udržet tuto oblast pevnou a pružnou. Například otáčení hlavy, naklánění hlavy na stranu a zdvihání ramen. Na internetu naleznete spoustu videí s návodem, jak na obličejovou jógu - ta se skvěle hodí právě pro zlepšení pružnosti pokožky a omezí výskyt vrásek.

5. Zázrak jménem hřebíček

Hřebíček je známý svými protizánětlivými, antioxidačními a antibakteriálními vlastnostmi, což může být pro pokožku velmi prospěšné. Vyzkoušejte si doma vyrobit hřebíčkovou vodu - pomůže zklidnit podrážděnou pokožku, zmírnit zarudnutí a její pravidelné užívání předchází předčasnému stárnutí kůže.

Asi 10 gramů hřebíčku vařte v 250 ml vody 15 minut. Následně nechte vychladnout, přelijte do rozprašovače, a používejte ráno i večer na pokožku dekoltu, krku i obličeje. Sérum skladujte v lednici a spotřebujte do několika dnů.

Pokud se rozhodnete vyzkoušet hřebíčkovou vodu, doporučuje se provést náhodný test na malé části pokožky, abyste se ujistili, že na ni nemáte žádnou alergickou reakci. Pokud máte citlivou pokožku, může být vhodné konzultovat použití hřebíčkové vody s dermatologem.

Zdroje: