Vsaďte na potraviny

Pokud jde o přípravu jemného peelingu, existuje mnoho potravin, které lze použít. Patří mezi ně ovesné vločky obsahující saponiny, jež působí jako jemný peeling. Ty jsou ideální pro citlivou pokožku. Sáhnout můžete také po ovesných otrubách vyznačujících se protizánětlivými vlastnostmi. Skvělé antibakteriální vlastnosti mají také med či olivový olej. Ten navíc pomáhá promašťovat pokožku a usnadňuje tak odstraňování odumřelé kůže.

Zdroj: Youtube

Domácí prostředek na jemný peeling

Pokud budete jemný peeling provádět správně, může pomoct zlepšit tón pleti, její strukturu a vzhled tím, že zmenší póry a vyhladí jemné vrásky. Jemný peeling navíc pomáhá stimulovat tvorbu kolagenu, takže pleť bude vypadat pevněji. Důležité je ale také použít ten správný přípravek. Ten si snadno vyrobíte sami doma. Smíchejte dvě lžíce ovesných vloček s jednou lžící medu, dvěma lžičkami olivového oleje a několika kapkami citronové šťávy. Míchejte tak dlouho, dokud nezískáte pastu. Tu nechte pár minut odležet, aby se složky dobře propojily a voilà, jdeme na to.

Mohlo by vás zajímat: Domácí banánová maska pro unavenou pleť

Jak jemný peeling provádět?

Pastu naneste na obličej a vyhněte se přitom oblasti očí. Jemně masírujte asi pět minut. Při masírování netlačte na pokožku a postupujte od středu obličeje k jeho okrajům, čímž podpoříte navíc i funkci lymfatického systému. Nakonec opláchněte vlažnou vodou. Tento postup provádějte jednou nebo dvakrát týdně v závislosti na citlivosti a stavu vaší pleti. Při použití jakéhokoli typu exfoliačního přípravku si jej nezapomeňte vyzkoušet předem v menším množství, abyste se ujistili, že nedojde k podráždění nebo nežádoucí reakci. U ryze přírodních složek je sice pravděpodobnost alergické reakce nízká, nicméně jeden nikdy neví. Po exfoliaci použijte výživný hydratační krém, který nahradí všechny živiny ztracené během peelingu a zajistí vaší pokožce potřebnou hydrataci. Při pravidelném a správném používání může jemný peeling výrazně zlepšit vzhled a stav vaší pleti.

Zdroje:

  • https://www.spektrumzdravi.cz
  • https://www.receptyprimanapadu.cz/