BERAN                                               21. 3. – 20. 4.           

Jaro pro vás začíná trochu dříve než pro všechny ostatní. Stane se tak 10. března, kdy se do vašeho znamení dostane Merkur a kdy se na svět podíváte zcela jinýma očima. Pokud jste dosud měli pocit, že nemáte dost zkušeností, abyste mohli rozhodovat sami za sebe, teď jste si jistí, že to zvládnete. Pozitivně dokážete zpracovat i energii měsíčního zatmění. Kdybyste se rozhodli, že s jeho pomocí eliminujete ze svého života něco, co vás brzdilo na cestě za vašimi sny, určitě se to podaří.

BÝK                                                    21. 4. – 21. 5.

To, že jste lepší, než jste si mysleli, zjistíte hned během první březnové dekády. Všechno, co vám život nachystal, zvládnete v pohodě a dobré náladě. Kromě psychiky se vylepšuje i váš zdravotní stav. Najednou se vám lépe spí. Pozor si dávejte kolem 9. března, kdy na vás působí rozporuplný vztah Marsu s Uranem. Tam je potřeba, abyste zejména v pracovních záležitostech slovy šetřili. Zbytečné diskuse by mohly vést k ještě zbytečnějším hádkám.

BLÍŽENCI                                          22. 5. – 21. 6.

Zatmění, které spadá do vašeho sektoru lásky a romantiky, vám může do života vnést tajnou lásku (což by nebylo tak zlé), nebo vám naopak ze života pomůže odstranit někoho, kdo na vás sice citově visí, ale nic dobrého se od něj čekat nedá (což by bylo ještě lepší). Pokud chcete začít nové jaro s čistým stolem a čekat na tu pravou lásku, která teprve přijde, máte šanci na nový a velice zajímavý začátek, který vám přinesou už Velikonoce! 

RAK                                                   22. 6. – 22. 7.

Zásadní vliv na další běh vašeho života má novoluní, které se 10. března odehrává v Rybách. Otevírá vám bránu k šancím, které jste dosud brali jako něco, co by se vám líbilo, ale co se uskutečnit nedá. Pokud máte partnera z Raka, Štíra nebo Ryb, může přijít s nápadem na životní změny. Když vám sdělí, že mu rodiče slíbili peníze na nákup vytoužené nemovitosti, nepropadejte nadšení, ale důkladně se vyptejte, co by to pro vás znamenalo. Máte zkušenosti a víte, že v tom, co se nabízí zadarmo, bývá většinou háček.

LEV                                                   23. 7. – 22. 8.        

Lidí, kteří mají sklon vám mluvit do života, se kolem vás nachází víc, než je zdrávo. Vy si pak můžete vybrat, zda je vezmete vážně a jejich radami, pokyny a postřehy se budete zabývat, nebo zda mávnete rukou a necháte je mluvit. Do 23. března, kdy se vaším partnerským sektorem pohybuje Mars, si dejte pozor na konflikty se spolupracovníky a nadřízenými. Když usoudíte, že to v práci ani po finanční, ani po odborné stránce na vývoj k lepšímu nevypadá, přemýšlejte o změně. Když dáte najevo, že sháníte nové místo, určitě se něco najde.    

PANNA                                            23. 8. – 22. 9.

Čím dříve zjistíte, že se o duši a mentální pohodu musíte starat nejméně tak pečlivě jako o své auto, tím to bude lepší. Předejdete tím nebezpečí psychického vyčerpání, které by bylo předzvěstí vyhoření. Zároveň byste měli začít přemýšlet o hledání nového koníčka a zájmů, které vám pomohou překonat náročné předjarní dny. Vsadit byste měli především na fyzickou aktivitu. Každá chvíle, kterou strávíte na čerstvém vzduchu, na vás bude mít blahodárný dopad.

VÁHY                                                 23. 9. – 23. 10.

Když se 10. března dostane do vašeho partnerského sektoru Merkur, za nímž pak 20. března půjde Slunce, získáte nejen nový náhled na život, ale zároveň i šanci, jak posílit a zkvalitnit svůj  dosud trochu volný vztah. Jako životní pragmatik pochopíte, že vás pospolu nejlépe a nejsilněji udrží společný projekt,  na kterém vám oběma záleží. Na tom, co by to mělo být, se naštěstí dokážete bez problémů dohodnout. V tom, co je pro vás oba důležité, máte oba jasno.  

ŠTÍR                                          24. 10. – 22. 11.

Je potřeba, abyste se začali důkladně zajímat o své zdraví – zejména o veškeré preventivní programy. Pokud jste se rozhodli, že postní období, které letos zahrnuje celý březen, využijete k snížení tělesné hmotnosti, musíte v nastoupeném trendu důsledně pokračovat. Jakékoli přerušení zdravého životního stylu by pro vás znamenalo nejen návrat k předchozímu stavu, ale i intenzivní výčitky svědomí. Když však vydržíte, budete se na konci měsíce cítit tak skvěle, že začnete přemýšlet, zda v tomto původně postním programu nemáte pokračovat i dál.

STŘELEC                                  23. 11. – 21. 12.

Zejména v první březnové dekádě máte tendenci zakopávat o lidi, kteří na vás hodlají přehodit zodpovědnost za veškeré chyby, které udělali. V takovém případě musíte zapomenout na veškerou velkorysost. Ty, kteří se tak chovají, musíte srovnat tak, aby pochopili, že se jim ve vztahu k vám podobné jednání nevyplatí. Ve třetí březnové dekádě, kdy se Mars dostává do Ryb, si však dejte pozor, abyste k podobnému jednání nesklouzli sami. Když už něco uděláte, musíte za to být taky zodpovědní. Naštěstí vám to problémy nedělá.

KOZOROH                                22. 12. – 20. 1.

Když usoudíte, že domácí práce nezvládáte tak, jak byste si představovali, nestýskejte si na osud ani nenastavujte noci. Nedostatek spánku by se na vás projevil velice negativně. Místo toho začněte ve svém okolí hledat někoho, kdo by vám domácnost dvakrát týdně proletěl a alespoň zhruba by vám uklidil. Když se zamyslíte, zjistíte, že vlastně děláte dobrý skutek. Člověku, který potřebuje peníze, je umožníte vydělat důstojným způsobem. Vy sami si pak zajistíte dostatek času na odpočinek, což taky není k zahození.

VODNÁŘ                                              21. 1. – 20. 2.

Do 10. března můžete využívat blahodárného vlivu Merkuru a Venuše z partnerského sektoru. Pokud se potřebujete s životním druhem na něčem domluvit, můžete si být jistí, že se vám to podaří. Když se navíc překonáte natolik, abyste mu své argumenty přednesli v klidu a bez zbytečného stresu, proběhne celá debata klidně, konstruktivně a hlavně tak, aby vedla k závěrům, které oba přijmete za své. V dalších dvou březnových dekádách budete sbírat úspěch za úspěchem.   

RYBY                                                    21. 2. – 20. 3.

Když zjistíte, že tendence k návratům do minulosti sílí a vy se v mysli neustále vracíte k nepříjemným emocím, musíte s tím bojovat. Na konci března se navíc máte sklon zamilovat do člověka, který pro vás není a který vám navíc do života nic pozitivního nepřinese. Navíc ho máte tendenci s nasazením veškeré energie hájit a všem vysvětlovat, že mu křivdí a že není zdaleka tak problematický, jak se o něm povídá. To, že lžete sami sobě a že si tím jen škodíte, si připustit odmítáte.