Řada mužů nevěnuje svému tělo moc pozornosti, dokud se něco nepokazí - například infarkt nebo natažená šlacha. Někteří muži si začnou uvědomovat své tělo až poté, co si všimnou příznaků erektilní dysfunkce.

Tajemství úspěchu: oxid dusnatý

Oxid dusnatý usnadňuje průtok krve uvolněním krevních cév a uvolňuje sval, čímž napomáhá zvýšenému průtoku krve nezbytnému k vyvolání a udržení erekce. Erektilní dysfunkce způsobená tímto problémem je často symptomem a někdy předchůdcem kardiovaskulárních onemocnění.

Tělo produkuje molekulu zvanou oxid dusnatý, která hraje důležitou roli při udržování širokých a uvolněných cév, aby krev proudila co nejúčinněji. To zahrnuje i umožnění zvýšeného průtoku krve penisem během erekce.

Možná o oxidu dusnatém nic nevíte, ale pravděpodobně jste slyšeli o lécích na erektilní dysfunkci. Tyto léky fungují tak, že zvyšují množství oxidu dusnatého, který již v těle máte. Způsobují, že krev během erekce volněji proudí do penisu tím, že váš oxid dusnatý pracuje po delší dobu.

V doplňcích stravy se oxid dusnatý vyskytuje například v:

L-citrulin

L-arginin

extrakt z kůry francouzské borovice přímořské

Doplňky s oxidem dusnatým a přírodní posilovače oxidu dusnatého, jako je ginkgo biloba, jsou oblíbenými doplňky pro poruchu erekce. Vědecké poznatky o účinnosti těchto doplňků jsou předmětem diskusí, a přestože nedostatek oxidu dusnatého může rozhodně způsobit erektilní disfunkci, různé výzkumy přinesly různé výsledky ohledně toho, zda jsou doplňky účinné, či nikoli.

Ale nyní, když víte více o tom, jak vaše tělo funguje a jak využívá oxid dusnatý, si pravděpodobně také všimnete, že většina níže uvedených změn životního stylu může mít přímý vliv na váš oxid dusnatý. A to s větší jistotou, než se spoléhat jen na doplňky stravy

Zdroj: Youtube

Cvičení pro zlepšení sexuální výdrže

Jedním z nejlepších způsobů, jak zlepšit své zdraví, je kardiovaskulární cvičení. Sex sice zvyšuje tepovou frekvenci, ale pravidelné cvičení může udržet vaše srdce v kondici, což napomáhá vaší sexuální výkonnosti.

Snažte se každý týden provádět alespoň 75-150 minu cvičení, při kterém se potíte, rozložených do více dnů. Aktivity, jako je plavání a běh, mohou pro zvýšení vašeho libida udělat zázraky.

Vyhněte se také dlouhému sezení. Pokud ještě pravidelně necvičíte, můžete se k těmto cílům časem pomalu dopracovat. Studie naznačují, že muži, kteří pravidelně cvičí, vykazují lepší erektilní funkci ve srovnání s těmi, kteří jsou neaktivní.

Jezte tyto potraviny

Špatné stravovací návyky mohou vést k obezitě, cukrovce a kardiovaskulárním problémům, které mohou negativně ovlivnit sexuální funkce. Výzkumy ukazují, že muži s břichem jsou vystaveni vyššímu riziku metabolického syndromu, který souvisí s poruchami erekce. Jezení vyvážené stravy bohaté na ovoce, zeleninu, libové bílkoviny a celozrnné výrobky může mít zásadní vliv na sexuální život. Omezit byste měli naopak příjem alkoholu a ultrazpracovaných potravin

Některé potraviny vám také pomohou zvýšit průtok krve a zlepšit výdrž.

Sacharidy

Doporučuje se jíst vyváženou stravu s větším množstvím komplexních sacharidů než jednoduchých, pokud si chcete udržet dobrou hladinu energie. Patří sem rýže nebo celozrnné výrobky.

Ovoce a zelenina

Strava s vysokým obsahem ovoce může snížit riziko vysokého krevního tlaku. Prospěšné zejména následující druhy ovoce: jablka, hrušky, pomeranče a další druhy citrusů.

Omega-3 mastné kyseliny

Tento typ tuků zvyšuje průtok krve. Jedním z nejlepších zdrojů jsou ryby, doporučuje se je pro dobré zdraví srdce konzumovat alespoň dvakrát týdně. Velké množství zdravých tuků obsahují také ořechy.

Vitamín D

Tento vitamin zlepšuje průtok krve, snižuje oxidační stres a snižuje hladinu cholesterolu. Mezi dobré zdroje vitaminu D patří: tuňák, vejce, obohacené výrobky, jako jsou obiloviny a mléko.

A pokud vás zajímá, co jsou naopak zabijáci sexu, tak čtěte dál.

Účinky vysokého stresu

Chronický stres, ať už v důsledku osobních problémů nebo potíží v práci, je hlavním příčinou sníženého libida a erektilní dysfunkce. Při stresu tělo produkuje zvýšenou hladinu kortizolu, hormonu, který může narušovat produkci testosteronu. Studie ukázaly, že muži s emočními problémy nebo stresem mají větší pravděpodobnost, že se u nich objeví sexuální dysfunkce buď v podobě předčasné ejakulace, erektilní dysfunkce a/nebo nízké sexuální touhy.

Kouření a léky

Kouření je hlavní příčinou erektilní dysfunkce, protože má negativní vliv na cévy a průtok krve. Toxiny obsažené v cigaretách mohou poškodit výstelku cév a snížit tak průtok krve do penisu. Výzkumy ukazují, že u mužů, kteří kouří, je pravděpodobnost vzniku erektilní dysfunkce přibližně dvakrát vyšší než u nekuřáků.

Některé léky, včetně léků na hypertenzi a depresi, mohou jako vedlejší účinek způsobovat sexuální dysfunkci. Například beta-blokátory mohou snižovat libido a vést k problémům s erekcí.Řada mužů nevěnuje svému tělo moc pozornosti, dokud se něco nepokazí - například infarkt nebo natažená šlacha. Někteří muži si začnou uvědomovat své tělo až poté, co si všimnou příznaků erektilní dysfunkce.

Zdroj: Studie, edclinic, Studie2, Výzkum, Studie3