home arrow_right Autoři arrow_right Apolena Tůmová
Apolena Tůmová

Apolena Tůmová

Redaktorka

Horalka, matka, jogínka, špatná kuchařka (ale vytrvalá v úsilí)

Patřím mezi šťastlivce (a snad mi nebudete závidět), kteří mají rádi svoji práci. Vždycky jsem tíhla směrem k józe, i když moje rodina úplně nechápala a stále nechápe, co to vlastně dělám. A zároveň jsem byla psavec. A ani jedno jsem zpočátku neuměla. Trvalo to roky, než jsem si prošla všechny školy a kurzy, abych zjistila, že je to k ničemu a v tomhle oboru se počítá praxe.

Jóga i psaní jsou pro mě nejen zdrojem příjmu, ale i terapeutickým nástrojem. Jsem člověk neklidné až neurotické mysli a tohle jediné, co mě dokáže na chvíli ukotvit a uzemnit. Nejraději píšu autorské texty ze života, ale když se zavelí, že mám sepsat opus magnum o vločkách, zvládnu i to. V józe jsem dala sbohem komerčním směrům a věnuji se výhradně Iyengar józe, která je známá svou precizností a důrazem na vnitřní disciplínu a řád. Bez něj je člověk lehce ztracen v sobě i ve světě okolo.

Fascinují mě vnitřní vrstvy člověka, takže jsem v již dost pozdějším věku nastoupila ke studiu na Psychoterapeutické fakultě a aktuálně jsem ve výcviku Psychoanalytické párové terapie. Jinak jsem vystudovala publicistiku a magisterský obor na Policejní akademii ČR (to byl trochu omyl). Co se týče jógové praxe, jsem držitelkou těchto certifikátů: Iyengar yoga certified (3letý výcvik Praha), RYT-200 Certified Yoga Teacher USA (Hatha yoga), Fitness yoga basic. 

Články autora