Neprůstřelná káva

Už jste někdy slyšeli o „bulletproof coffee“ neboli o neprůstřelné kávě? Možná to bude znít divně, ale je to vlastně káva, do které přidáte zdravé tuky – kokosový olej a máslo. K čemu je to dobré, jak si takovou kávu připravit a proč je kolem neprůstřelné kávy takový humbuk?

Od sportovců přes vyčerpané rodiče, až po aktivní byznysmeny – všichni si místo některého z chodů (nebo například při přerušovaném půstu) dopřávají tenhle kofeinový energeťák. Káva se skládá z kávy a tuků, konkrétně másla ghí a kokosového oleje. Důkladným našleháním směsi lze dosáhnout chuti podobné krémovému latté.

Neprůstřelná káva je ve skutečnosti součástí zvláštní diety, která se také nazývá neprůstřelnou – Bulletproof Diet. Jedná se o způsob stravování, který likviduje zánět v těle, slibuje ztrátu váhy a zlepšení kognitivních schopností, zatímco jíte vysoce kvalitní potraviny. Sama s touto dietou zkušenosti nemám, takže vám toto tvrzení nemůžu ani vyvrátit, ani potvrdit. Neprůstřelná káva během této diety tvoří celou snídani a dokáže ji prý díky svému bohatému složení nahradit, píše web Kavomil.

Zdroj: Youtube

Recept na bulletproof coffee

Příprava této kávy je velice jednoduchá, vystačíte si s kávovarem a mixérem. Měli byste však důsledně dbát na původ a kvalitu surovin, které k přípravě použijete.

Ideální je výběrová káva, přepuštěné máslo (tzv. Ghí) a přírodní kokosový olej. Server Výborná káva doporučuje pro fajnšmejkry místo kokosového oleje MCT olej. Jinak ghí máslo je tradiční indický produkt, který už dnes seženete v každém supermarketu. Při výrobě ghí se máslo pomalu vaří, aby se oddělilo od vody a bílkovin. Tímto způsobem se získává ghí máslo, které má jemnou chuť a vůni.

Postup:
1. Nejprve si připravte 250 ml kvalitní kávy, využít můžete například french press nebo jiný typ přípravy.

2. Kávu nalijte do mixéru, přidejte 2 lžíce kvalitního přepuštěného másla. Pokud patříte k vyznavačům veganství, jednoduše vyměňte klasické máslo za mandlové.

3. Přidejte 2 lžíce MCT oleje v biokvalitě

4. Všechny ingredience mixujte po dobu zhruba 20 sekund, dokud nezískají krémovou konzistenci.

5. Vychutnejte si bulletproof a užijte si jeho účinky.

Zdroj:Vyborna kava,Kavomil, Bulletproof