Premium obsah

Jakou jógu cvičit na podzim

Jakou jógu cvičit na podzim
Podzim je obdobím ájurvédské dóši váty. Počasí je sušší, chladné, větrné a přináší výkyvy. Váta vyžaduje péči, teplo a hýčkání. Zkuste zpomalit a věnovat se sobě – každý den alespoň pár minut věnujte jógové praxi. 

Po náročném letním období, kdy jsme byli na vrcholu naší aktivity, přichází chladnější dny, ve kterých se příroda i my připravujeme na zimu. Namístě je zpomalit a uklidit v sobě. Vhodně zvolené ásany (pozice), pránajáma (dechové techniky) a meditace nám s tím mohou pomoci. 
 
Ve své každodenní praxi hledejte řád a stabilitu. Ta vám pomůže ten samý pocit pak přenést i do života mimo podložku. Zkuste se své praxi věnovat každý den ve stejném čase. „Ideální čas je mezi šestou a desátou hodinou ranní a pak mezi šestou a desátou hodinou večerní. Zvolte pomalejší a klidnější, klidně i silovější aktivity,“ radí lektorka jógy Zuzana Klingrová.  
 
Váta je rychlá a těkavá, proto je třeba ji zklidňovat a zpomalovat. Na dynamické styly jógy, při kterých se zapotíte, nyní zapomeňte. Spíše než na výkon se na jógamatce zaměřte na prožitek. Vhodná je spíše pomalá jóga, jin jóga nebo restorativní jóga.  
 

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.