Premium obsah

8 rad pro ženy nad 50. Pozor! Po přečtení článku se budete cítit výrazně lépe

8 rad pro ženy nad 50. Pozor! Po přečtení článku se budete cítit výrazně lépe
„Neznám tě, ale umyju tě“, říkala ráno svému obrazu v zrcadle herečka Helena Růžičková a jejím heslem se řídí už několikátá generace žen. To, že nevypadáte jako ve 30 neznamená, že budete rezignovat. Na cokoli. Věci, které jste dělala ráda, dělejte dál. Nesrovnávejte se s jinými a už vůbec ne sama se sebou před 10, 20, 30 lety.

V padesáti už vám sice není dvacet, není ale absolutně žádný důvod propadat panice. Padesátkou začíná úplně nová etapa vašeho života, ve které se skrývá mnoho zážitků a radostí. Přestaňte si tedy dokola opakovat, že už jste stará a vezměte život padesátnice do vlastních rukou.

Zdroj: Youtube

Sportujte

Pohyb a sport je něco, co vám bude dělat dobře celý život. Možná už neuběhnete maraton, 5 kiláků ale zvládnete. Pohyb vám dodá sebevědomí a sílu a budete se cítit skvěle. To, že jediná jogínská pozice, kterou momentálně zvládnete, je pozice mrtvoly, neznamená, že nejste jogínka. Hýbejte se a uvidíte, že vám bude lépe.

Najděte svou kategorii

Jarda Jágr se s dvacátníky na ledě strká rád, vy to ale nedělejte. Nesrovnávejte se s dvacetiletými dívkami na ledě, na pláži, ve fitku ani na plese. Noste svůj věk s grácií a neporovnávejte se s něčím, čím už nebudete. Musíte svůj věk zohlednit a naučit se se sebou podle něj zacházet. Místo toho, abyste tedy plakala po pleti osmnáctileté influencerky z Instagramu, raději oceňte vaše vlastní tělo - přeci jen vás úspěšně provází celým vaším životem.

Pracujte, i když nemusíte

Možná už máte nárok na důchod, nebo už máte zkrátka vyděláno. Nepřestávejte ale pracovat. Pokud přestanete pracovat, ztratíte režim a systém a váš život se začne rychle bortit. Nemusíte dřít tolik, jako celý život, zasloužíte si mnohem víc přestávek a mnohem méně práce, ale nepolevujte. Jinak začnete stárnout rychlostí blesku. 

Filtry ne!

Rozhodně na sociálních sítích nepoužívejte filtry a nemažte si vrásky. Neschovávejte na internetu to, že stárnete jako každý jiný člověk na světě, je to prostě trapné. Pokud se budete na sociálních sítích prezentovat pouze pod tunou filtrů a úprav, počkejte, až vás někdo potká naživo!

10 věcí, které si musí každá žena nad 50 uvědomit o mužích
10 věcí, které si musí každá žena nad 50 uvědomit o mužích

Jestli jsou muži z Marsu a ženy z Venuše, potvrdit nemůžeme. Víme ale, že muži jsou definitivně z jiného těsta. Obzvláště po padesátce už pánové většinou přesně vědí, co chtějí. Tyto věci byste si měla o mužích zapamatovat - pomůže to zdravým vztahům s nimi. 

Choďte na třídní srazy

Pokud někdo z vaší školy organizuje slezinu, nevynechejte ji. Pokud ji nikdo nepořádá, vymyslete ji vy! Garantujeme vám, že si budete znovu připadat, jako když vám bylo 15 nebo 20. Všichni budou vypadat úplně jinak a pravděpodobně se v několika případech zhrozíte, studentská energie se ale objeví vždycky.

Zajímejte se

Ne, opravdu nikoho nezajímá, že těm počítačům nerozumíte. Budete hold muset! Pokud vás trápí, že stárnete, naučte se jít s dobou. Je důležité zajímat se o novinky, o aktuální dění, nové technologie i názory mladších ročníků. Jedině tak nevypadnete z doby a nestanete se v padesáti stařenkou. 

Šatník nevyhazujte

Nemusíte v padesáti začít nosit nudné babkovské oblečení. Oblékejte se jako dřív! Noste výrazné vzory i barvy, kupte si trendy tenisky a nahoďte rockovou koženou bundu! Nikdo vám nenakazuje, aby se po padesátce váš šatník uklidnil, zůstaňte sama sebou. Dávejte jen pozor na správné střihy a hlavně velikosti. 

Choďte na koncerty

Hudba omlazuje. Navíc je atmosféra na koncertech extrémně nakažlivá a natankuje vás novou a pozitivní energií. Navštěvujte tedy kulturní akce a zkuste zajet třeba na festival. Nezvládnete už pravděpodobně protančit sedm nocí a sedm dní v kuse, určitě si ale dovedete užít večírek. Tančete a zpívejte, v jakémkoliv věku. Nikdo vás nemůže zastavit!

Zdroje:

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.