Premium obsah

10 věcí, které si musí každá žena nad 50 uvědomit o mužích

10 věcí, které si musí každá žena nad 50 uvědomit o mužích
Jestli jsou muži z Marsu a ženy z Venuše, potvrdit nemůžeme. Víme ale, že muži jsou definitivně z jiného těsta. Obzvláště po padesátce už pánové většinou přesně vědí, co chtějí. Tyto věci byste si měla o mužích zapamatovat - pomůže to zdravým vztahům s nimi. 

Ať už hledáte po padesátce nového přítele, nebo chcete zlepšit vztah s vaším stávajícím partnerem, nezapomínejte na tohle:

Zdroj: Youtube

1. Mužnost na prvním místě

Okolo 45. roku muži mohou začít pociťovat postupné ztrácení testosteronu, kterému se říká andropauza. To vede k obrovské frustraci a pocitu, že přichází o svou mužnost. Vyhněte se tedy zbytečným narážkám a vtipům, které by vašeho partnera mohly ponížit a "zženštit" ho. Nechtějí soutěžit a srovnávat se s námi, uvědomují si, že jsou úplně jiní, než ženy. Muž chce ale zůstat mužem. Velmi rádi však ocení ženskost na vás, protože to na vás právě milují. Nebojte se jim ji ukázat a nosit ji s grácií. 

2. Skutky lásky

Teorie pěti jazyků lásky pomáhá skvěle pochopit problémy v komunikaci, které ve vztahu s opačným pohlavím máme. Ve zkratce se jedná o to, že existuje pět jazyků, kterými vyjadřujeme a přijímáme lásku. Slova ujištění, pozornost, skutky lásky, přijímání darů a fyzický kontakt. Obecně muži k vyjádření lásky používají nejčastěji právě skutky. Poseká pro vás trávu, připraví vám večeři a ještě po ní uklidí nádobí? Tenhle muž vás miluje. Naučte se tedy dostatečně oceňovat, když pro vás muž udělá něco hezkého. A nezapomeňte na to, že vaše skutky mohou být naopak pro muže důkaz, že vy milujete jeho. 

9 vět, díky kterým jsou ženy nad 50 trapné. Vyhněte se jim, pokud chcete respekt
9 vět, díky kterým jsou ženy nad 50 trapné. Vyhněte se jim, pokud chcete respekt

Byly doby, kdy se lidé dožívali sotva třiceti let. Je tedy jasné, že potřebovali stihnout všechno rychle. Svatba ve třinácti, děti v patnácti... Dnes máme životní vyhlídky mnohem delší, máme tedy více času na to, naučit se nové věci a získat nové zážitky. Přesto některé ženy po padesátce tíhnou k tomu, že už se jim dny na tomto světě krátí a mají tudíž právo poučovat mladší ročníky a zdůrazňovat své stáří. Pokud vám již bylo padesát, dávejte si pozor na tyto věty.

3. Nezměníte ho

Nesnažte se chlapa upravit, vylepšit ani změnit ku obrazu svému. Pokud by se vám to totiž povedlo, změnila byste ho v ženu, a to si určitě nepřejete. 

4. Kritikou neuspějete

Nekritizujte práci, kterou pro vás váš muž vykonává. Samozřejmě, že byste ji sama odvedla lépe a rychleji, to si říká každý, ale každý děláme, co můžeme. A v padesáti letech už nemáme tělo energetických puberťáků, abychom vše dokázali tak svižně a efektivně, jako oni. 

Tyto rady by si ženy nad 50 měly vzít k srdci. Omladí vás o 10 let
Tyto rady by si ženy nad 50 měly vzít k srdci. Omladí vás o 10 let

Stárnutí je nevyhnutelná součást života. Čím starší jsme, tím více péče naše tělo vyžaduje. Padesátka neznamená nic tragického, chceme-li ale zůstat svěží, musíme se o sebe naučit správně starat. Máme pro vás několik jednoduchých rad, jak začít.

5. Wishlist zahoďte

Pokud si toužíte najít muže po padesátce, nepište si seznam požadavků. Muži po padesátce bývají často například rozvedeni a frustrováni z práce či z bývalých manželek a dětí. Zároveň toho ale mají mnoho za sebou a nesou si s sebou spoustu zkušeností a mouder. Nepotřebují, abyste měla vymyšleny stovky požadavků na to, jak má vypadat, co má dělat a kam vás má brát, ještě předtím, než spolu vůbec začnete být. 

6. Trpělivost se vyplácí

Muži nad 50 let mohou mít předchozí zkušenosti s rozchody a zklamáním. Pokud se vám někdo líbí a chcete s ním navázat vztah, buďte trpělivá a dejte mu čas na uzavření jeho minulosti. Dejte mu prostor pro vyjádření svých obav a nezatěžujte ho hned tlakem na vážný vztah.

Kult mládí dostává na frak díky modelkám, kterým je přes 50
Kult mládí dostává na frak díky modelkám, kterým je přes 50

Mládí je oslavováno společností i módním průmyslem a ženy ve středním věku, jako by byly neviditelnými. Dokonce tleskáme modelkám s nadváhou, ale jakmile se objeví vrásky, měly bychom to my ženy snad raději zabalit? Naštěstí ne a světové modelky nad 50 jsou toho důkazem.

7. Podporujte jeho zájmy

Po padesátce mají pánové často jasně definované zájmy a cíle. Podporujte ho v jeho koníčcích, ať už je to sport, umění nebo práce. Zajímejte se o to, co ho naplňuje, a buďte jeho parťákem při společných aktivitách. Tím ukážete, že ho respektujete a máte zájem o jeho život.

8. Hlavně mluvte

Starší muži mají obvykle jasnější představu o tom, co ve vztahu chtějí a jaké jsou jejich potřeby. Snažte se být co nejvíc otevřená a neřešit konflikty urážením a nemluvností. Náznaky a gesta na muže nefungují, budete to muset prostě říct, jak to je. Zajímejte se o jeho názory a myšlenky a sdílejte ty své. Komunikace je klíčová pro budování zdravého a trvalého vztahu.

Suchý a vrásčitý dekolt u žen nad 50. Toto dělejte a z výsledku budete nadšené
Suchý a vrásčitý dekolt u žen nad 50. Toto dělejte a z výsledku budete nadšené

A teď ruku na srdce! Pečujete o svůj krk a dekolt tak pečlivě, jako o svůj obličej? Odličujete ho každý večer a pravidelně nanášíte krém s ochranným faktorem? Že ne? Ukážeme vám, proč je péče o dekolt a krk tak důležitá a jak na ni.

9. Uznejte ho

Muži po padesátce mají většinou bohaté zkušenosti a nesou si ze života spoustu moudrosti. Oceňte je za to, vyslechněte je a nechte si poradit. Můžete se nechat inspirovat a přiučit se, a váš partner se bude cítit skvěle, že se zajímáte o jeho zkušenosti.

10. Udržujte si vlastní život

I když je důležité být součástí vztahu a neustále na něm pracovat, nezapomeňte také na své vlastní zájmy a život mimo partnerství. Udržujte si svou nezávislost a vlastní sebeúctu. Podnikejte něco s kamarádkami, mějte vlastní koníčky a snažte se trávit čas i sama. To vám pomůže zvýšit si sebevědomí, vášeň ve vašem vztahu a navíc pak třeba i téma k rozhovoru s vaším mužem. 

Zdroje:

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.