Ať už hledáte po padesátce nového přítele, nebo chcete zlepšit vztah s vaším stávajícím partnerem, nezapomínejte na tohle:

Zdroj: Youtube

1. Mužnost na prvním místě

Okolo 45. roku muži mohou začít pociťovat postupné ztrácení testosteronu, kterému se říká andropauza. To vede k obrovské frustraci a pocitu, že přichází o svou mužnost. Vyhněte se tedy zbytečným narážkám a vtipům, které by vašeho partnera mohly ponížit a "zženštit" ho. Nechtějí soutěžit a srovnávat se s námi, uvědomují si, že jsou úplně jiní, než ženy. Muž chce ale zůstat mužem. Velmi rádi však ocení ženskost na vás, protože to na vás právě milují. Nebojte se jim ji ukázat a nosit ji s grácií.

2. Skutky lásky

Teorie pěti jazyků lásky pomáhá skvěle pochopit problémy v komunikaci, které ve vztahu s opačným pohlavím máme. Ve zkratce se jedná o to, že existuje pět jazyků, kterými vyjadřujeme a přijímáme lásku. Slova ujištění, pozornost, skutky lásky, přijímání darů a fyzický kontakt. Obecně muži k vyjádření lásky používají nejčastěji právě skutky. Poseká pro vás trávu, připraví vám večeři a ještě po ní uklidí nádobí? Tenhle muž vás miluje. Naučte se tedy dostatečně oceňovat, když pro vás muž udělá něco hezkého. A nezapomeňte na to, že vaše skutky mohou být naopak pro muže důkaz, že vy milujete jeho.

3. Nezměníte ho

Nesnažte se chlapa upravit, vylepšit ani změnit ku obrazu svému. Pokud by se vám to totiž povedlo, změnila byste ho v ženu, a to si určitě nepřejete.

4. Kritikou neuspějete

Nekritizujte práci, kterou pro vás váš muž vykonává. Samozřejmě, že byste ji sama odvedla lépe a rychleji, to si říká každý, ale každý děláme, co můžeme. A v padesáti letech už nemáme tělo energetických puberťáků, abychom vše dokázali tak svižně a efektivně, jako oni.

5. Wishlist zahoďte

Pokud si toužíte najít muže po padesátce, nepište si seznam požadavků. Muži po padesátce bývají často například rozvedeni a frustrováni z práce či z bývalých manželek a dětí. Zároveň toho ale mají mnoho za sebou a nesou si s sebou spoustu zkušeností a mouder. Nepotřebují, abyste měla vymyšleny stovky požadavků na to, jak má vypadat, co má dělat a kam vás má brát, ještě předtím, než spolu vůbec začnete být.

6. Trpělivost se vyplácí

Muži nad 50 let mohou mít předchozí zkušenosti s rozchody a zklamáním. Pokud se vám někdo líbí a chcete s ním navázat vztah, buďte trpělivá a dejte mu čas na uzavření jeho minulosti. Dejte mu prostor pro vyjádření svých obav a nezatěžujte ho hned tlakem na vážný vztah.

7. Podporujte jeho zájmy

Po padesátce mají pánové často jasně definované zájmy a cíle. Podporujte ho v jeho koníčcích, ať už je to sport, umění nebo práce. Zajímejte se o to, co ho naplňuje, a buďte jeho parťákem při společných aktivitách. Tím ukážete, že ho respektujete a máte zájem o jeho život.

8. Hlavně mluvte

Starší muži mají obvykle jasnější představu o tom, co ve vztahu chtějí a jaké jsou jejich potřeby. Snažte se být co nejvíc otevřená a neřešit konflikty urážením a nemluvností. Náznaky a gesta na muže nefungují, budete to muset prostě říct, jak to je. Zajímejte se o jeho názory a myšlenky a sdílejte ty své. Komunikace je klíčová pro budování zdravého a trvalého vztahu.

9. Uznejte ho

Muži po padesátce mají většinou bohaté zkušenosti a nesou si ze života spoustu moudrosti. Oceňte je za to, vyslechněte je a nechte si poradit. Můžete se nechat inspirovat a přiučit se, a váš partner se bude cítit skvěle, že se zajímáte o jeho zkušenosti.

10. Udržujte si vlastní život

I když je důležité být součástí vztahu a neustále na něm pracovat, nezapomeňte také na své vlastní zájmy a život mimo partnerství. Udržujte si svou nezávislost a vlastní sebeúctu. Podnikejte něco s kamarádkami, mějte vlastní koníčky a snažte se trávit čas i sama. To vám pomůže zvýšit si sebevědomí, vášeň ve vašem vztahu a navíc pak třeba i téma k rozhovoru s vaším mužem.

Zdroje: