Chuť na sex ztrácíme, když je špatný

Ženy, které ztratily chuť na sex, nemají nějakou vadu. Jsou v pořádku, o sexuální apetit přijdou, když zažívají s partnerem špatný sex. Mužská perspektiva bývá taková, že ženy mají přeci dobrý sex a časem na něj ztratily chuť. Ale zaměňuje se příčina a následek. Ztratily na něj chuť, protože jim nepřinášel žádné potěšení, zdůrazňuje sexuální terapeutka Kelly Casperson v podcastu Sex and Psychology Na požitek ze sexu máte právo, dokonce existuje Deklarace za potěšení ze sexu. Špatný sex je sex bez touhy a bez radosti. Špatný sex je, když probíhá pro potěšení jen jednoho partnera. Je to takový ten akt ze soucitu. Když on to chce, tak já se tedy obětuji, ať je klid.

Zdroj: Youtube

Nikdo nechce jíst pizzu každý den

Nuda a stereotyp je znamením špatného sexu. Je to sice snadné pokaždé dělat to samé, moc nepřemýšlet a nesnažit se. Ale na druhé straně, nikdo nechce jíst večeři stále jen pizzu. To už tu pizzu potom nemůžete ani vidět. Repetitivní činnost jsou zabijáci chutě na sex.

Vyčerpaná nemůžete mít dobrý sex

Pro ženy je nejdůležitější nastavení mysli. Ne nadarmo se říká, že se jejich hlavní erotogenní zóna nachází mezi ušima. Když přijdete vyčerpané z práce, vaření a další povinnosti vám vezmou zbytky sil. A když děti konečně usnou a partner zavelí „Dětí spí, jdeme na to“, žádný div, že nebudete řádit jako černá ruka. Každá žena potřebuje čas pro sebe a prostor pro naladění se. Může to být relaxace při hudbě, teplá vana, jen čas sama pro sebe, v klidu. Aby došlo ke zklidnění nervového systému a schopnost být v přítomném okamžiku. Jinak se ze sexu stane další povinnost, něco jako vytírání podlahy.

Není nutné se honit za orgasmem

Cesta k dobrému sexu vede přes hlavu. Byť by mnoho mužů nesouhlasilo. V první řadě sex není profesionální sport, kde je nutné dosahovat perfektních výkonů. A právě muži se často snaží o skvělý výkon tak moc, že přitom zapomenou na partnerku. Nebo na ní vyvíjejí zbytečný tlak, aby si dokázali vlastní umění. Sex nemusí být dokonalý, stačí když bude dobrý, co je navíc, je bonus. Vysokými nároky se zbytečně stresujeme a orgasmus a stresové hormony nejdou dohromady.

Mluvte se partnerem

Jak popisuje web Healthline, podstatné je zaměřit se na sebe. Co mi dělá dobře, co mi nedělá dobře a komunikovat o tom s partnerem. Často není problém vyjmenovat, co všechno nechci. Ale zkuste si teď sama pro sebe říct, co vám přináší potěšení? A pokud to člověk pořádně neví, jak to má vědět protějšek. Poznávejte své tělo, není tajemstvím, že nejlepší sex můžeme zažít jen samy se sebou. Není ani nutné se honit za orgasmem, ostatně 70 procent žen nedosahuje vaginálního orgasmus.

Že máte s partnerem komunikovat se dočtete na každém webu. Je to těžké? Máme různé bloky a do toho vás v dnešní době vyhodí ze sociálních sítí jen proto, že použijete slovo „vagina“. V tak rigidní době žijeme a na otevřenou komunikace potřebuje člověk sebevědomí. Nicméně je důležité, co znamená sex pro vás a co pro partnera. Často se člověk domnívá, že to, co si myslí, tak má v hlavě i ten druhý člověk.

Zdroj:Redakce, Healthline, Podcast