KVÍZ: Otestujte svoje znalosti filmu Láska Nebeská

Láska nebeská vyšla v roce 2003 v koprodukci Velké Británie, Francie a USA. Každý z příběhů jednotlivých hlavních hrdinů obsahuje nejen romantiku, tvůrci se v ději dotýkají i těžších témat, jako je nevěra v manželství, láska a vztahy, politika a moc nebo dokonce fat-shaming (ponižování kvůli nadváze).

Hvězdné Obsazení

Film se může pochlubit impozantním seznamem herců a hereček, kteří zde hrají, včetně Hugh Granta, Keiry Knightley, Liama Neesona, Emmy Thompsonové, Alana Rickmana a mnoha dalších. Každá postava přináší do filmu jedinečný příběh a osobnost, jejich souhra geniálně funguje.

Zdroj: Youtube

Skryté odkazy

Jako v každém dobrém filmu, i zde se nachází mnoho zábavných odkazů, o kterých příliš moc lidí neví, nebo si jich nevšimnou. Například postava Marka (Andrew Lincoln) nosí svetr, který byl ve skutečnosti vlastnictvím režiséra Richarda Curtise. Postavu Sama ztvárňuje Thomas Brodie Sangster, ve skutečnosti je bratrancem Hugh Granta z druhého kolene.

Příšerný Bernard

Dalším zajímavým skrytým odkazem je i to, že režisér Richard Curtis má v každém filmu otravnou postavu, jmenuje se Bernard. Je to kvůli tomu, že mu Tory MP Sir Bernard Jenkin přebral kdysi dávno přítelkyni. Ve filmu Láska Nebeská je Bernard ,příšerný' syn Emmy Thompson a Alana Rickmana.

Zdroj: Youtube

Vliv na popkulturu

Film měl významný dopad na popkulturu. Jeho jedinečný přístup k příběhům o lásce a vztazích ovlivnil mnoho dalších filmů a televizních show. Navíc třeba scéna, ve které Andrew Lincoln drží kartičky s vyznáním lásky Keiře Knightley, se stala ikonickou a byla mnohokrát parodována a kopírována.

Zdroje:

https://graziadaily.co.uk/celebrity/news/love-actually-cast-trivia/

https://people.com/movies/love-actually-movie-trivia/