Místo modré pilulky vyzkoušejte macu

Tato rostlina, podobná naší řepě, bývá někdy označována jako zelená viagra. Její domovinou jsou peruánské Andy a patří jen k několika málo rostlinám schopným vyrůst v nadmořské výšce okolo 4 000 metrů. Již staří Inkové ji využívali ke zlepšení své výdrže a výkonnosti při dlouhých cestách a jen tak mimochodem jim prodlužovala život. Maca dokáže ale ovlivnit i libido a plodnost. Děje se tak díky vysokému obsahu fytoestrogenů, vitaminů především skupiny B, C a E a esenciálních aminokyselin, které si tělo nedokáže samo vytvořit. Setkat se můžete s několika barvenými mutacemi maci. Na oživení milostného života má největší vliv žlutá.

Kotvičník zemní vám dá křídla

Přestože název této rostliny evokuje spíše jízdu pěkně při zemi, opak je pravdou. Tribulus terrestris, jak zní latinský název kotvičníku, vás dokáže povznést hodně vysoko. A nejen muže, ale i ženy. U mužů umí kotvičník povzbudit produkci testosteronu, což vede k růstu svalové hmoty, výkonnosti a také libida. Některé dámy se kotvičník bojí konzumovat právě z důvodu jeho vlivu na produkci testosteronu. To je ale škoda, protože u žen má kotvičník účinky poněkud jiné. Zvyšuje produkci ryze ženských hormonů estrogenů a díky tomu pomáhá ženám mimo jiné snáze přežít nelehké období menopauzy. Pozitivní vliv má ale také při snaze o otěhotnění či stabilizaci hormonální hladiny.

Guarana – zázrak z amazonského pralesa

Sílu a výkonnost nejen v ložnici podpoří také guarana, jejíž účinnou látkou je guaranin. Ten je svými účinky podobný kofeinu. Zatímco kofein ale působí maximálně hodinu, účinky guarany na svém těle pocítíte několik hodin po její konzumaci. Díky tomu podpoří výdrž při pracovním výkonu, ale i při tom milostném.

Nechte se rozpálit chilli papričkami

Postarají se o oheň nejen ve vašem žaludku, ale také zajistí lepší prokrvení pohlavních orgánů, čímž zvýší jejich citlivost. Díky tomu jsou žádaným prostředkem pro růst libida a zlepšení potence. Kromě toho jejich pravidelná konzumace podpoří metabolismus a pomůže s hubnutím, což bude mít také vliv na váš milostný život. Chilli papričky si můžete dopřát na slaný i sladký způsob. Báječně chutnají například s čokoládou, což je mimochodem také velmi účinné afrodiziakum.

Zázvor nejen v zimě

Překvapivé afrodiziakální účinky má také nenápadný zázvor, který podpoří proudění krve a zbystří smysly. Nestačí ale jen zázvorový elixír, který jinak báječně podpoří vaši imunitu. Dopřejte si strouhaný zázvor s medem například v dezertu anebo jako přílohu k masu. Čínská kuchyně hojně využívá kandovaný zázvor, který si můžete vychutnat i samotný například k ranní kávě.

Libido podpoříte i volbou vhodných potravin
Vsaďte na chřest, je jedno, jestli bílý nebo zelený. Jeho mírně palčivá chuť evokuje u obou pohlaví tu správnou náladu. Podobně působí také obyčejný celer, hřebíček anebo sezamové semínko. To je navíc také výborné projímadlo. Chuť na milostné hrátky zvýšíte i skořicí, vanilkou či anýzem, které se ne nadarmo přidávají do vánočního cukroví. Ještě se divíte, proč se velké procento dětí rodí v září?