Zázvorový elixír na posílení imunity

Posílit imunitu můžete zázvorovým nápojem s citronem a kurkumou.
Zdroj: Anna K Mueller / Shutterstock.com
Konzumace velkého množství ovoce a zeleniny je pro imunitu samozřejmostí. Zázvor je však odjakživa považován jako jeden z nejúčinnějších bojovníků proti bacilům. Vyrobte si z něj likér a popíjejte jej klidně každý den.

NA 6-8 SHOTŮ:

100ml  šťávy z citronu (nejlépe bio)
2- 3 lžíce medu (ideálně od včelaře)
30g čerstvého zázvoru (na někoho to může být moc, klidně pár gramů uberte)
10g čerstvé kurkumy, nebo 1/2 čajové lžičky sušené 

POSTUP:

Do výkonného odšťavňovače vhoďte pečlivě umytý (nejlépe bio), případně oloupaný zázvor a kurkumu. Poté stejný postup opakujte i s citrony. Pokud robota nemáte, citrony odšťavněte ručně, kurkumu použijte mletou a zázvor oloupejte a nastrouhejte najemno. Veškerou tekutinu ze strouhání zachyťte a uchovejte pro výrobu elixíru.

Vzniklou šťávu spojte a dejte do mísy. Lžící přidejte med a metličkou pečlivě zašlehejte, dokud se med nerozpustí. Poté přelijte do vzduchotěsné nádoby a dávkujte po malých panácích, tzv. shotech. Pokud je na vás drink příliš silný, přimíchejte vodu nebo domácí mrkvový, jablečný či jiný džus.

Množství by mělo dvěma osobám vydržet až týden, skladujte jej ovšem v ledničce.

Náš tip: Pozor na množství. Zázvorový elixír je velmi silný, proto se nebojte jej zředit vodou anebo přidat do vašeho oblíbeného smoothie.

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.