Premium obsah

Jak se poprat s chřipkou či nachlazením

Jak se poprat s chřipkou či nachlazením
Nízké zimní teploty a nevlídné počasí přímo podporují rozvoj virových a bakteriových infekcí. S chřipkou či nachlazením se tak v průběhu zimy potýká většina z nás. Jak se tato dvě onemocnění od sebe liší a co na ně opravdu zabírá?

Poznáte chřipku od nachlazení?

Abyste se stali obětí nachlazení, stačí opravdu málo. Jednou se hůře oblečete, prostydnete a druhý den musíte ulehnout do postele. Příznaky chřipky se ale od symptomů doprovázejících běžné nachlazení v mnohém odlišují. Obvykle jsou mnohem výraznější. Patří mezi ně především horečka, která se objeví znenadání a dosahuje běžně až 39 °C. Přidávají se bolesti kloubů a svalů a opravdu nepřekonatelná únava, která obvykle zůstává přítomna ještě několik dnů či týdnů po útlumu hlavních příznaků. Chřipka bývá často spojena také s velmi úpornou bolestí hlavy, která však obyčejně není doprovázena silnější rýmou. Ta je naopak typická pro nachlazení. Při chřipce však musíte počítat s intenzivním dráždivým kašlem a pálením v krku. Chřipku od nachlazení zkrátka rozeznáte a rozhodně není radno ji přecházet.

Jakými prostředky si při chřipce ulevit?

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.