Jak se poprat s chřipkou či nachlazením

Jak se poprat s chřipkou či nachlazením
Nízké zimní teploty a nevlídné počasí přímo podporují rozvoj virových a bakteriových infekcí. S chřipkou či nachlazením se tak v průběhu zimy potýká většina z nás. Jak se tato dvě onemocnění od sebe liší a co na ně opravdu zabírá?

Poznáte chřipku od nachlazení?

Abyste se stali obětí nachlazení, stačí opravdu málo. Jednou se hůře oblečete, prostydnete a druhý den musíte ulehnout do postele. Příznaky chřipky se ale od symptomů doprovázejících běžné nachlazení v mnohém odlišují. Obvykle jsou mnohem výraznější. Patří mezi ně především horečka, která se objeví znenadání a dosahuje běžně až 39 °C. Přidávají se bolesti kloubů a svalů a opravdu nepřekonatelná únava, která obvykle zůstává přítomna ještě několik dnů či týdnů po útlumu hlavních příznaků. Chřipka bývá často spojena také s velmi úpornou bolestí hlavy, která však obyčejně není doprovázena silnější rýmou. Ta je naopak typická pro nachlazení. Při chřipce však musíte počítat s intenzivním dráždivým kašlem a pálením v krku. Chřipku od nachlazení zkrátka rozeznáte a rozhodně není radno ji přecházet.

Jakými prostředky si při chřipce ulevit?

Loading
ZAVŘÍT REKLAMU
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.