50letý kuchař Emanuel Ridi chodí rád běhat. „Absolvoval jsem asi osm půlmaratonů a jednu třicítku. Běžel jsem například půlmaraton za 1:59 hodiny,“ prozrazuje na sebe, když se potkávám na tiskové konferenci regionu Trentino, který si „Manu“, jak mu přátelé přezdívají, oblíbil.

Zdroj: Youtube

Neběhá každý den, někdy se stane, že tenisky nenazuje 14 dnů. Dalším velkým sportovním koníčkem je pro něj také box. Ptám se také na tanec, protože v roce 2016 se účastnil oblíbeného pořadu StarDance, kde se protancoval až do čtvrtfinále a obsadil s partnerkou páté místo.

„Od té doby vůbec netančím,“ uzemní mě jeho odpověď.


Manu nicméně miluje lyžování, byť pochází z italského ostrova Elba. Na hory jezdil s tátou. „Třikrát nebo čtyřikrát mě vzal coby malého kluka do Dolomit. Když mi bylo deset, blbě jsem spadl a v tehdejším šusťákovém oblečení jel po sjezdovce dolů a nemohl to zastavit. Od té doby jsem se bál a do třiceti let vyrazil na hory jen jednou,“ vzpomíná.

Na lyže se znovu postavil ve 43 letech. „Musel jsem si to trochu připomenout, ale od té doby jezdím dvakrát ročně. Jednou s partnerkou, podruhé na pánskou jízdu se synem.“

Letos s partnerkou vyrazili do regionu Alto Adige. Když tam ale dorazili, dostal covid a celý pobyt strávil v posteli. „Nebylo mi přáno si Dolomity užít,“ uvedl v rozhovoru pro časopis Vlasta.

V současné době ho nejvíce baví natáčení seriálu Matěj a Manu. Když sečetl natáčecí dny, zjistil, že s Matějem Ruppertem strávil v celkovém součtu půl roku času. „A pořád je to super. Máme se rádi.“

V létě se chystají točit do Jižní Itálie. A to na Čechy oblíbené Gargano, odkud pak pojedou směrem nahoru.

„Chceme se zastavit v Molise, což je takový malý region a pak pokračovat na hory v oblasti Abruzzie. Musíme ale Čechům zase trochu ukázat moře,“ dodává.

Zdroj: rozhovor autorky pro časopis Vlasta