750 metrů plavání, 20 kilometrů jízda na kole a pět kilometrů běh. K tomu se upsaly šéfredaktorka Kondice Míša Bučková a nutriční a pohybová redaktorka Markéta Chýňavová České triatlonové asociaci. Startovat budou 9. září na závodu City Triathlon Karlovy Vary.
„Zkusit si triatlon mě vždycky lákalo, několikrát jsem o něm uvažovala, ale nikdy jsem se neodhodlala. Když přišla šéfredaktorka Míša, jestli to nezkusíme, nechala jsem se unést jejím nadšením. Jakmile jsem začala v klidu přemýšlet, co mě čeká, úsměv z tváře mi zmizel,“ říká Markéta.

Zdroj: Youtube

Letní měsíce mámy čtyř teenagerů stráví v běžeckých teniskách, na kole a s trenérkou v bazénu. Plavání totiž bude nejtěžší oříšek. Ani jedna z nich se nepovažuje za dobrou plavkyni. „Neumíme kraula, plaveme prsa a vydechujeme do vody. Na tom bychom chtěly v létě zapracovat,“ slibuje Míša. Markéta dodává, že se bojí otevřené vody a raději plave v bazénu, což se pokusí přes léto změnit. Neméně složité bude zkombinovat všechny tři disciplíny dohromady. Jaké bude sednout na kolo po 750 metrech plavání? Roztočí se nohy do běhu a budou poslouchat po 20 kilometrech na kole? Je lepší se převlékat z neoprenu do cyklistických kalhot a treter a pak zase to běžeckých kalhot a běžeckých bot, anebo raději redaktorky pošetří čas? To jsou otázky, které se Míše a Markétě nyní honí hlavou.

„Zkušení triatlonisté už nás varovali, že přechod z kola na běh může být na celém závodě to nejtěžší. Jako byste najednou zapomněla běhat. Budeme muset trénovat,“ říká Markéta.
Michal Včeliš z České triatlonové asociace ale o úspěchu redaktorek Kondice nepochybuje. „Snadno mu podlehnou. Pohltí je jeho pestrost a po prvním závodě jim trénink na jiné sporty začne připadat monotónní,“ říká. Nepochybují ani zástupci běžecké značky On, která redaktorky Kondice pro silnější motivaci vybavila kompletním běžeckým oblečením.
„Nejde o to vyhrát, ale vyzkoušet si něco nového. A to je nám 47 a 52 let. Zkusit se má všechno. Určitě nebudeme litovat,“ smějí se Míša s Markétou.
Jak Míša s Markétou trénují, se dozvíte v dalším vydání Kondice. A jestli chcete, pojďte do toho s nimí. Více informací o závodu najdete na www.citytriathlon.cz.

Zdroj:

  • Autorský text
  • City Triathlon Karlovy Vary