Premium obsah

Oči na home office trpí. Netrapte je zbytečně

Oči na home office trpí. Netrapte je zbytečně
Karanténa a práce na home office nesvědčí očím. Zřejmě i vám ubylo příležitostí, kdy jste se v pracovní době mohli dívat na něco jiného než na obrazovku počítače: porady, které probíhaly naživo, se teď odehrávají přes monitor, oběd často zhltnete při práci, aniž byste odtrhli zrak od pracovních dokumentů... Dokonce i volnočasový kontakt s přáteli probíhá prostřednictvím videohovorů. A oči jsou unavené a trpí. Zkuste jim pomoct.

Nemusíte se bát, že byste kvůli práci na počítači přišli o zrak nebo si zvýšili počet dioptrií. Hrozí spíš pálení a zarudnutí očí, slzení a bolesti hlavy. Určitě jste si všimli, že namožené oči rovná se namožené celé tělo - únava očí způsobuje celkovou únavu, podobnou té po velké fyzické zátěži. Akorát bohužel bez benefitů spojených s cvičením nebo dlouhou túrou. Víme, že nositelé kontaktních čoček jsou na tom hůře než nositelé brýlí, těm prvním se oči unaví dříve. Pokud tedy zrovna nepotřebujete na videocallu okouzlovat svým já bez obrouček, čočky nechte v době karantény v obalu. Vaše oči vám poděkují.

Okno místo lázní

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.