Premium obsah

Trigger pointy a terapie na vlastní kůži

Trigger pointy a terapie na vlastní kůži
Účinným způsobem, jak trigger pointy uvolnit, je masáž. Jak vypadá? Masér vám nejprve uvolní fascie, pojivové tkáně, kterými je protkáno celé naše tělo. Obalují svaly, kosti, orgány i nervy, od hlavy až k patě (představit si je můžeme jako bílé nitky v pomeranči), pomáhají nám ve stabilitě i pohybu, vytvářet sílu a jsou zásobárnou kolagenu – našeho mládí a pružnosti. Právě fascie ale rády tuhnou – když se dostatečně nehýbeme, málo pijeme, málo spíme či když jsme vystaveni stresu, ale i v jiných případech.

Masér právě proto přistoupí nejprve k jejich uvolnění tím, že nadzvedává různými hmaty kůži – odlepuje jednotlivé fascie od sebe. Pro někoho to může být nepříjemné, až bolestivé – dle toho, jak jsou fascie stažené a ‚slepené‘. Po jejich uvolnění masér začne identifikovat trigger pointy (nejčastěji se zaměří na jednu část těla, která vás trápí, ale dopřát si můžete i komplexní péči o celé tělo a uvolnit všechny spoušťové body). Ty pak začne tlakovými hmaty a pohyby uvolňovat – palci, ale někdy také lokty. Dobrý masér by měl podle podle pohmatu vždy poznat, jaký má vyvinout tlak, aby pro vás byla i tato terapie přínosná a nebyla to muka.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.