Vyrobte si antibakteriální mýdlo sami doma. Je to snadné

Vyrobte si antibakteriální mýdlo sami doma. Je to snadné
Myjete si pravidelně ruce mýdlem s antibakteriálními účinky a nestačíte se divit, jak je vaše pokožka suchá a popraskaná? V dnešní době se častému mytí rukou bohužel nevyhneme, můžeme si ale pomoci jinak. Vyrobte si sami domácí antibakteriální mýdlo s přídavkem pečujících látek, které vaše ruce zjemní a jejich pokožku dokonale hydratují.

Myjte si ruce správně

Správnou techniku mytí rukou se lékaři a zdravotní pracovníci učí již na škole. Postup je natolik účinný, že zbaví ruce většiny bakterií a virů, což je důležité nejen před operačním výkonem, ale také v běžném životě především v období zvýšeného výskytu chřipek, nachlazení a dalších chorob virového a bakteriálního původu. Správný postup mytí rukou spočívá nejprve v důkladném rozetření mýdla na dlaně obou rukou. V dalším kroku zaklesněte prsty jedné ruky mezi prsty té druhé ze strany hřbetu ruky a důkladně promněte meziprstní prostor. Ruce vyměňte. Tento krok opakujte i s dlaněmi k sobě. Pak do sebe zaklesněte prsty a třete hřbet prstů jedné ruky o dlaň druhé ruky. Nakonec omývejte krouživým pohybem palec jedné ruky v dlani druhé a ruce opláchněte a pečlivě osušte.

Kdy a proč si mýt ruce

Loading
ZAVŘÍT REKLAMU
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.