Ano, každá ji máme jinou, jako jsou rozdílné otisky prstů a na světě neexistují dva shodné tvary. Řada žen se vzhledem svého pohlaví problém nemá, jiné si k sobě samým a k ženské sebedůvěře hledají cestu.

Jak píše Insider, neexistuje nic takového jako normální typ vulvy, protože existuje mnoho různých velikostí a tvarů. Symetrie a tvar pochvy do značné míry závisí na velikosti stydkých pysků a klitorisu. Pokud jste si někdy prohlédly vulvu – vnější část genitálií s vagínou, která zahrnuje pochvu, stydké pysky a klitoris a přemýšlely jste, zda je ta vaše normální, nejste samy.

Ačkoli neexistuje žádný stanovený počet "typů" vagíny, existuje mnoho variací ve velikosti, symetrii a barvě stydkých pysků (neboli rtů) a klitorisu. Zde se dozvíte, jak může vaše vulva vypadat a proč je to zcela normální.

Zdroj: Youtube

Je moje vagina "normální"?

Každá vagína je jedinečná a specifická pro každou z žen. Neexistuje tedy nutně "normální" tvar vagíny nebo standardní způsob, jak by vaše vagína měla vypadat. Znáte to rčení: "Žádné dvě sněhové vločky nejsou úplně stejné?" Toto rčení by se stejně dobře mohlo vztahovat na vulvu a vagínu.

Varianty vagín, které se mohou podobat té vaší

Navzdory tomu, co můžete najít na internetu, technicky vzato neexistují žádné stanovené "typy" vagín. Žádné dvě nejsou stejné ani symetrické. Všechny vulvy se liší velikostí, tvarem, barvou, plností a strukturou. Velikost klitorisu se také liší ve vzhledu velikosti, tvaru a plnosti

Některé běžné odchylky ve tvaru, velikosti a barvě vagíny mohou vypadat následovně:

Vagína, která není růžová

V závislosti na řadě faktorů můžete také zjistit, že vaše vagina má různou barvu. Ne všechny vagíny jsou růžové. Některé jsou hnědé nebo načervenalé.

Velký nebo malý klitoris

Váš klitoris může být větší nebo citlivější. Klitorisy se mohou pohybovat od velikosti malého hrášku až po velikost vašeho palce.

Asymetrické stydké pysky

Vaše pochva může mít asymetrické pysky (což znamená, že jedny stydké pysky jsou větší nebo menší než druhé). Je to naprosto normální a není třeba se tím znepokojovat. Vzpomeňte si na to, že jedno vaše oko je obvykle menší než druhé: stejný koncept platí i pro vagínu.

Malé a velké stydké pysky

Můžete si všimnout, že vaše stydké pysky jsou zastrčené do vulvy nebo že vaše vnější poševní pysky jsou větší a zakrývají malé stydké pysky. Můžete mít větší nebo nafouklé stydké pysky. Je normální, že vaše stydké pysky přesahují vulvu a vyčnívají ven. Nejčastějším kamenem úrazu je pro ženy, když mají vagínu, ze které vnitřní stydké pysky více vyčnívají nebo jsou delší.

Plastika stydkých pysků

Pokud vám stydké pysky způsobují nepříjemné pocity, můžete je upravit pomocí labioplastiky, což je kosmetický zákrok. "Pravdou je, že spoustě žen se jejich vagina nelíbí. Každá sedmá žena uvažovala o plastice stydkých pysků, což je v podstatě zastřižení a zastrčení vulvy a zúžení vchodu," říká doktorka Sherry Rossová pro Insider.

Přestože operace nese rizika, jako jakýkoliv jiný zákrok, ženám může přinést sebevědomí a lepší sexuální život. Na jedné české klinice podstoupila plastiku stydkých pysků i Sophia původem z USA a na jejich webu se svým příběhem svěřila.

„Jmenuji se Sophia a už od svých 17 let jsem se zabývala tím, jak moc jsem nespokojená se svým vzhledem. Myslím tím se vzhledem svých intimních partií. Nyní je mi 34 let a konečně se cítím dobře, přitažlivá, sexy a nestydím se za své tělo. Kéž bych tak sebrala odvahu a labioplastiku podstoupila mnohem dřív. O to dřív by se mi ulevilo. Problém spočíval v tom, že její malé stydké pysky překrývaly velké a Sophia se proto obávala svého vzhledu v prádle nebo v plavkách. Nikdy si neužila žádnou letní dovolenou a v intimním životě si nepřipadala, jak ona sama říká, „normálně“.

Zpráva Cosmetic Surgery National Data Bank z roku 2017 totiž ukázala, že počet labioplastik se v letech 2012-2017 zvýšil o 213 %, což naznačuje, že stále více lidí vyhledává kosmetické zákroky, které mají změnit vzhled jejich vagíny.

Zdroj:OBcare, Insider