Premium obsah

Co se stane, když budete každé ráno pít vodu s citronem? Zázrak

Co se stane, když budete každé ráno pít vodu s citronem? Zázrak
Určitě již jste slyšeli o fenoménu, že pití teplé vody s citronem každé ráno dokáže divy. A opravdu, jedná se o zázrak! Co všechno taková voda s citronem k snídani dokáže?

Snažíte se začít žít zdravěji, ale velké drastické změny vám dělají problém? Začněte tím, že si každé ráno před snídaní připravíte teplou vodu s citronem. Tento jednoduchý návyk zlepší váš život o 120 %! Proč?

Zdroj: Youtube

1. Posílení imunitního systému

Pokud si ráno do teplé vody vymačkáte polovinu citronu, dostanete téměř šestinu dávky vitaminu C, potřebné ke správnému fungování imunitního systému. A zároveň do sebe dostanete přibližně 6 kalorií.

2. Podpora trávení

Kyseliny obecně pomáhají rozkládat stravu. Proto je jich v žaludku tolik. Kyselina obsažená v citronech může být obzvláště užitečná při doplňování hladiny žaludečních kyselin, které mají s přibývajícím věkem tendenci klesat.

3. Detoxikace

Citronová voda podporuje produkci moči a tím pomáhá tělu detoxikovat se a zbavovat se toxinů rychleji.

Jaký je nejlepší spalovač tuků? Tento je úplně zdarma a funguje skvěle
Jaký je nejlepší spalovač tuků? Tento je úplně zdarma a funguje skvěle

Pokud jste se rozhodli zhubnout, tak jste stoprocentně už někdy slyšeli o nejrůznějších spalovačích tuků, které dokážou rozpustit tuk tak rychle jako lusknutím prstů. Dnes vás ale možná zklameme, protože ani ty nejlepší spalovače, které na trhu v dnešní době můžete najít, nejsou tak kouzelné, jak se na první pohled může zdát. To znamená, že i přestože obsahují přísady, které skutečně dodají podporu při spalování tuků, tak vám bohužel nenahradí tréninkový plán, vyváženou stravu a rozhodně vám díky nim neubydou ani vaše přebytečné kilogramy.

4. Draslík

Naše tělo bez draslíku nemůže fungovat. Je nezbytný pro komunikaci mezi nervy a svaly, transport živin a odpadních látek a regulaci krevního tlaku. A citronová voda je mimo jiné také skvělým zdrojem draslíku.

5. Zlepšení pleti

Díky vitamínu C a jiným antioxidantům, které citron obsahuje, může pravidelné pití citronové vody pomoci redukovat vrásky, pigmentové skvrny a celkově zlepšit vzhled pleti.

6. Hubnutí

Citron obsahuje pektinová vlákna, která mohou pomoci potlačit hlad a podpořit pocit sytosti, což může vést k menší potřebě příjmu kalorií navíc.

Jak na to?

Jednoduše si do převařené vlažné vody vymačkejte půlku citronu a vypijte dle chuti. Vždy je dobré, aby voda nebyla úplně studená, ani úplně horká. Vlažná voda je pro naše tělo ideální a nejlépe nás dokáže hydratovat. Pokud na pár týdnů zařadíte do svého ranního rituálu teplou vodu s citronem, uvidíte, že to udělá divy nejen na vašem těle, ale i na vaší duši. Nakonec se návyk stane pro vás tak přirozeným, že citrony už ve vaší lednici nikdy nebudou chybět.

Zdroje:

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.