Snažíte se začít žít zdravěji, ale velké drastické změny vám dělají problém? Začněte tím, že si každé ráno před snídaní připravíte teplou vodu s citronem. Tento jednoduchý návyk zlepší váš život o 120 %! Proč?

Zdroj: Youtube

1. Posílení imunitního systému

Pokud si ráno do teplé vody vymačkáte polovinu citronu, dostanete téměř šestinu dávky vitaminu C, potřebné ke správnému fungování imunitního systému. A zároveň do sebe dostanete přibližně 6 kalorií.

2. Podpora trávení

Kyseliny obecně pomáhají rozkládat stravu. Proto je jich v žaludku tolik. Kyselina obsažená v citronech může být obzvláště užitečná při doplňování hladiny žaludečních kyselin, které mají s přibývajícím věkem tendenci klesat.

3. Detoxikace

Citronová voda podporuje produkci moči a tím pomáhá tělu detoxikovat se a zbavovat se toxinů rychleji.

4. Draslík

Naše tělo bez draslíku nemůže fungovat. Je nezbytný pro komunikaci mezi nervy a svaly, transport živin a odpadních látek a regulaci krevního tlaku. A citronová voda je mimo jiné také skvělým zdrojem draslíku.

5. Zlepšení pleti

Díky vitamínu C a jiným antioxidantům, které citron obsahuje, může pravidelné pití citronové vody pomoci redukovat vrásky, pigmentové skvrny a celkově zlepšit vzhled pleti.

6. Hubnutí

Citron obsahuje pektinová vlákna, která mohou pomoci potlačit hlad a podpořit pocit sytosti, což může vést k menší potřebě příjmu kalorií navíc.

Jak na to?

Jednoduše si do převařené vlažné vody vymačkejte půlku citronu a vypijte dle chuti. Vždy je dobré, aby voda nebyla úplně studená, ani úplně horká. Vlažná voda je pro naše tělo ideální a nejlépe nás dokáže hydratovat. Pokud na pár týdnů zařadíte do svého ranního rituálu teplou vodu s citronem, uvidíte, že to udělá divy nejen na vašem těle, ale i na vaší duši. Nakonec se návyk stane pro vás tak přirozeným, že citrony už ve vaší lednici nikdy nebudou chybět.

Zdroje: