Shaping podle Kardashianky

Když si pozorně prohlédnete fotky hollywoodské celebrity Kim Kardashian před několika lety a dnes, možná budete v šoku z toho, jak rozdílně (a lépe!) Kim vypadá. Dokonale tvarovaný nos, špičatá brada, plné, smyslné rty, hladké čelo. Nevěřte tomu, že se jedná o zázrak přírody nebo dobře odvedenou práci vizážistů. Slavná Kardashianka vsadila na tvarování kontur obličeje, takzvaný shaping, který je v dnešní době hodně žádaný především u mladé generace. „Jde o modelaci v oblasti brady, lící i horní části obličeje, kontury se vyostřují. Vždy je nutné se poradit s lékařem, často jsou sny klientů hodně přehnané. Největší vzor dnešních mladých dívek jsou totiž celebrity a modelky,“ říká MUDr. Petra Moravcová, které prý na klinice nejčastěji klientky ukazují fotky právě Kim Kardashian a chtějí vypadat jako ona. Tedy nechat si vymodelovat tvář a zostřit kontury obličeje. Jenže i při tomto zákroku záleží na výchozím tvaru obličeje. „Shaping je kombinací více zákroků, botulotoxinu, do lící se vpravuje kyselina hyaluronová, ošetřuje se brada a spodní čelist tzv. biostimulačními výplněmi a lasery, často se přistupuje i k aplikaci do horní části obličeje, je to komplexní úprava. Kontury jsou potom ostřejší a tvář samozřejmě tím pádem působí hranatěji,“ podotýká MUDr. Petra Moravcová. Podle lékařky mohou být sny sice krásné, ale je třeba zůstat nohama stále na zemi. Není tajemstvím, že Kim Kardashian má za sebou desítky zákroků, které musela podstupovat v delším časovém období, a to co má ona za sebou, vyjde na stovky tisíc korun.

Zdroj: Youtube

Chytré stárnutí

Stárneme všichni, je to jedna z neměnných spravedlností. Hodně se teď ale mluví o trendu, kterému se říká smart aging, tedy chytré stárnutí. Co si pod tím představit? Zahrnuje různá laserová ošetření i drobné invazivní zákroky, které respektují věk ženy a zároveň představují i komplexní péči o tělo. V estetické medicíně se v rámci smart aging snaží odborníci používat látky, které nejsou pro organismus zatěžující, nepodléhají metabolickým procesům a nezatěžují tudíž játra. Na místě je použití enzymů nebo kyseliny hyaluronové, která se v pleti přirozeně nachází, ale její množství věkem klesá. A právě ona má na starost tolik důležitou hydrataci. Hodně se využívá také aplikace vlastní plazmy, která má nulové negativní reakce, tělo ji prý skvěle přijímá, až nadšeně vítá. Pleť je dobré stimulovat hned několika způsoby a ošetření různě kombinovat. Skvělé výsledky má třeba microneedling neboli „jehličkování“, které stimuluje tvorbu vlastního kolagenu. Výsledným efektem je rozjasněná pleť a ten nepopsatelný pocit, že jste božská.

Omlazení erotogenních zón

Možná vás překvapí, že mezi Češkami stále více roste zájem také o omlazení vagíny. Porody i věk zanechají na vulvě logicky stopy času, estetická chirurgie si ale poradí i s tím. I když jde o zákrok, který je zatím stále trochu tabu, je prý velmi efektivní. Jedná se v podstatě o labioplastiku, tedy úpravu malých stydkých pysků, které časem změní tvar, prodlouží se a je esteticky i zdravotně žádoucí nadbytečnou tkáň odebrat. V některých případech se provádí i úprava velkých stydkých pysků, které mají s věkem tendenci ubývat na objemu. „Zákrok je v tomto případě založen na aplikaci tuku či kyseliny hyaluronové a jeho výhodou je, že lze provádět v lokální anestezii a bolestivost je mírná. Labioplastika s sebou nese omezení hlavně po zákroku. Měsíc klientka nesmí sportovat, je vyloučený sex, velmi důležitá je hygiena, prakticky se ženy mohou jen sprchovat. Zajímavá je i možnost obnovení, tedy rejuvenace vagíny, tady používáme lasery a kyselinu hyaluronovou. U vagíny tak dojde k hydrataci a zpevnění sliznice,“ popisuje lékařka z kliniky estetické dermatologie a plastické chirurgie.

Když se ženám vrátí sebevědomí

Labioplastika i rejuvenace vagíny prý s sebou nese velké změny v sebevědomí. Spousta žen se stydí kvůli vzhledu genitálií vůbec svléknout před partnerem či v sauně, některé kvůli tomu dokonce odmítají i sexuálně žít. Pro některé je kvůli tvaru jejich pysků dokonce sex bolestivý. Po operaci tak doslova psychicky i fyzicky omládnou. Pozor, omladit vám plastičtí chirurgové dokážou i ušní lalůčky! Ano, čtete dobře. Jestliže celý život nosíte těžké náušnice, může se vám vytáhnout ušní dírka natolik, že jí mohou propadávat náušnice ve tvaru čočky. „Takže ji sešijeme a po zahojení píchneme dírku novou. Také jsme schopni napravit to, že někdo v mládí nosil tzv. tunel. A vymodelujeme zase drobný ušní lalůček. Pokud dochází k sesychání, fungují skvěle výplně kyseliny hyaluronové. Oživí a vyplní lalůček a ten pak vypadá skvěle,“ říká lékařka z pražské kliniky krásy.

Kočičí oči a srdíčko na rtech

Takzvané foxy eyes jsou horkým hitem už několik let a ne jinak tomu bude letos. Spolu se zvětšením rtů se jedná o jeden z nejžádanějších zákroků mezi mladými. Provádí se pozvednutím očních koutků, oči pak získají mandlový tvar. Letí také zvednutí obočí. Muži potom chtějí nejvíce odstranit kruhy pod očima. Co se týče výplně rtů, jde o zákrok, který chce stále více žen. Problém je ale ten, že někdy neznají hranice a výsledek pak může připomínat spíše kachní zobák než krásná ústa. Tady je na místě samozřejmě i odpovědnost lékaře, který výplně provádí. Podle MUDr. Petry Moravcové by mělo zvětšení rtů probíhat postupně při několika sezeních a přání klientky by vždy mělo být reálné. Skvěle prý působí takzvané srdíčko, které s ústy dokáže vykouzlit divy. „Jde o

malý detail, který ale s tváří umí udělat hodně. Pracujeme se střední částí rtu, malinko se ji snažíme podpořit a zvednout, vytvarovat střed horního rtu. Používáme k tomu jak malé refresh metody, které vydrží asi tři čtvrtě roku, tak i klasické výplně, ty vydrží až rok a půl. Ale u každé klientky je třeba individuální přístup podle přirozeného tvaru rtů, je důležité a na tom mi záleží, aby ten zůstal zachován,“ říká odbornice na krásu.

Zdroje:

MUDr. Petra Moravcová

https://www.glamourmagazine.co.uk/article/kim-kardashian-dramatic-side-parting

https://indianexpress.com/article/lifestyle/fashion/top-ten-most-beautiful-faces-in-the-world-amber-heard-kim-kardashian-marilyn-monroe-2990141/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3513261/