Premium obsah

Pozice Bojovníka 1 pro všechny, kteří mají sedavé zaměstnání

Zdroj: Vladan Krumpl
Lekce určená pro ty, co mají menší zkušenosti s jógou, ale i pro jógové bardy, protože v józe je stále co objevovat a učit se. Téma Bojovníka 1 je určená zejména pro ty, co celý den sedí a potřebují, jak posílit nohy a svaly na hýždích, tak i protáhnut třísla a přední stranu stehen.

Bojovník 1 je sice silová pozice pro nohy, ale zároveň potřebujete mít uvolněná a protažená třísla a přední stranu stehen. Proto je tato asána tak oblíbená, protož přesně protahuje ty svaly, které se nám sezením a zejména celodenní práci na počítači vsedě zkracují a ještě ochabují.

Začátek lekce je věnován lehkému potažení a pak už začínají nácviky pro pozici Bojovníka 1, právě s důrazem na potažení nohou a třísel. Pro jednodušší variantu (v józe jsou vždy lehčí a těžší varianty pozic) se využijí bloky a stěna, abyste bojovníka dělali opravdu dobře. Při špatné technice to jinak odnesou spodní záda, takže pozor na to. Jóga pomáhá jen, pokud se praktikuje správně. Což je skvělé na Iynegar józe, která klade důraz na detailní vysvětlení pozic a správného nastavení těla v ní. Nejde jen o to se do asány nějak nacpat a mít splněno.

Bojovník I jinak v sanskrtu Virabhadrasana 1 zpevňuje svaly na nohách. Zároveň otvírá hrudník a srdeční čakru, čímž dodává člověku odvahu. Zlepšuje koncentraci a stabilitu.

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.