Premium obsah

Hubnutí by se mohlo navždy změnit díky umělé inteligenci

Hubnutí by se mohlo navždy změnit díky umělé inteligenci
Způsob, jakým dnes cvičíme, se od doby, kdy se objevily technologie, dramaticky změnil. S rozvojem aplikací a webových stránek na internetu hraje technologie velký vliv na pomoc při hubnutí a udržování kondice.

Řada z nás má za sebou dvacet pokusů o zhubnutí. Zkoušíme různé diety, jíme jen banány, nejíme vůbec, jíme jen osm hodin denně a pak se kroutíme hlady. To vše s různými a nejistými výsledky. Jak píše na svém blogu specialista na umělou inteligenci, vyvíjejí se  aplikace a nástroje, které mohou pomoci s cvičením a plánováním stravy. Tyto nástroje analyzují jídelníček, aktivitu, případně navrhnou přesný plán na míru. Některé jsou už tak daleko, že dokáží sledovat váš postup a upozorňovat na nezdravé návyky, jako je přejídání se nebo nedostatečná fyzická aktivita.

Umělá inteligence mění způsob hubnutí

Pojďme se detailněji podívat na výhody, jaké nám umělá inteligence v oblasti hubnutí nabízí:

Personalizace: Umělá inteligence může být použita k vytvoření individuálního plánu hubnutí, který odpovídá vytyčeným cílům, stravovacím návykům a životnímu stylu.
Analytika: Pomáhá při identifikaci potenciálních problémů a návrhů řešení.
Přesnost: Umělá inteligence dokáže s přesností vypočítat kalorický příjem a výdej, což může pomoci kontrolovat vaši váhu.
Dostupnost: Aplikace jsou dostupné kdykoliv a kdekoliv. Umožňují jednoduché sledování postupu a přizpůsobování plánu ať už stojíte ve frontě na KFC nebo čekáte na oběd od babičky.
Progres: Nástroje s umělou inteligencí dokážou sledovat postup a upozorňovat na nezdravé návyky, jako je přejídání se nebo nedostatečná fyzická aktivita.
Motivace a podpora: Některé aplikace dokonce poskytují motivaci v podobě povzbuzujících slov nebo nápadů na jídlo, čímž podporují průběhu hubnutí.
 

Společnosti experimentují s personalizovanými dietními aplikacemi a tvrdí, že budoucnost zdravého stravování patří právě umělé inteligenci. Umělá inteligence je chytrá a umí sestavit například jídelníček na míru. Jídla za vás vybírá a následně je upravuje v závislosti na vašich chuťových preferencích a potřebách. Všechno je vytvářeno s ohledem dané tělo, aby dostalo potřebné živiny, vitamíny, ale zároveň, aby došlo k úbytku váhy.

"Spíše než brát v úvahu potraviny podle obsahu kalorií a snažit se vymyslet 'zdravou stravu', je třeba začít zohledňovat jednotlivce," vysvětluje Dr. Elinav pro New York Times.

Zatím jsou aplikace ve fázi testování a učení se, ale brzy se dočkáme bodu zvratu, kdy nás programy budou znát lépe, než lékař, manžel i dietolog v jedné osobě a mohou se stát v hubnutí velkým pomocníkem.

Zdroj: Blog- Seznam medium, New York Times

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.