Řada z nás má za sebou dvacet pokusů o zhubnutí. Zkoušíme různé diety, jíme jen banány, nejíme vůbec, jíme jen osm hodin denně a pak se kroutíme hlady. To vše s různými a nejistými výsledky. Jak píše na svém blogu specialista na umělou inteligenci, vyvíjejí se aplikace a nástroje, které mohou pomoci s cvičením a plánováním stravy. Tyto nástroje analyzují jídelníček, aktivitu, případně navrhnou přesný plán na míru. Některé jsou už tak daleko, že dokáží sledovat váš postup a upozorňovat na nezdravé návyky, jako je přejídání se nebo nedostatečná fyzická aktivita.

Umělá inteligence mění způsob hubnutí

Pojďme se detailněji podívat na výhody, jaké nám umělá inteligence v oblasti hubnutí nabízí:

Personalizace: Umělá inteligence může být použita k vytvoření individuálního plánu hubnutí, který odpovídá vytyčeným cílům, stravovacím návykům a životnímu stylu.
Analytika: Pomáhá při identifikaci potenciálních problémů a návrhů řešení.
Přesnost: Umělá inteligence dokáže s přesností vypočítat kalorický příjem a výdej, což může pomoci kontrolovat vaši váhu.
Dostupnost: Aplikace jsou dostupné kdykoliv a kdekoliv. Umožňují jednoduché sledování postupu a přizpůsobování plánu ať už stojíte ve frontě na KFC nebo čekáte na oběd od babičky.
Progres: Nástroje s umělou inteligencí dokážou sledovat postup a upozorňovat na nezdravé návyky, jako je přejídání se nebo nedostatečná fyzická aktivita.
Motivace a podpora: Některé aplikace dokonce poskytují motivaci v podobě povzbuzujících slov nebo nápadů na jídlo, čímž podporují průběhu hubnutí.

Společnosti experimentují s personalizovanými dietními aplikacemi a tvrdí, že budoucnost zdravého stravování patří právě umělé inteligenci. Umělá inteligence je chytrá a umí sestavit například jídelníček na míru. Jídla za vás vybírá a následně je upravuje v závislosti na vašich chuťových preferencích a potřebách. Všechno je vytvářeno s ohledem dané tělo, aby dostalo potřebné živiny, vitamíny, ale zároveň, aby došlo k úbytku váhy.

"Spíše než brát v úvahu potraviny podle obsahu kalorií a snažit se vymyslet 'zdravou stravu', je třeba začít zohledňovat jednotlivce," vysvětluje Dr. Elinav pro New York Times.

Zatím jsou aplikace ve fázi testování a učení se, ale brzy se dočkáme bodu zvratu, kdy nás programy budou znát lépe, než lékař, manžel i dietolog v jedné osobě a mohou se stát v hubnutí velkým pomocníkem.

Zdroj: Blog- Seznam medium, New York Times