Jaký je rozdíl mezi fitness náramkem a chytrými hodinkami na fitness?

Ještě předtím, než si přiblížíme, na co se zaměřit při výběru chytrých hodinek na fitness, pojďme si objasnit, jak se liší od fitness náramků.

V první řadě se tato zařízení odlišují vzhledem, fitness náramky jsou podstatně menší a nenápadnější. Zpravidla také nabízí méně funkcí než chytré hodinky, funkce nejlevnějších fitness náramků jsou srovnatelné s krokoměrem. Pokud tedy hledáte zařízení, které se vyznačuje delší výdrží baterie, přehledným displejem a pokročilými funkcemi, doporučujeme sáhnout právě po chytrých hodinkách na fitness.

Klíčové funkce dámských chytrých hodinek na fitness

Aby vám chytré hodinky na fitness sloužily podle vašich představ, je dobré se zaměřit na to, jaké funkce nabízejí. K základním sportovním funkcím chytrých hodinek patří měření spálených kalorií, funkce počítání kroků, měření srdečního tepu a funkce GPS, díky které můžete sledovat trasu, vzdálenosti i rychlost, kterou jste se pohybovaly.

Pokročilejší modely chytrých hodinek pro ženy také umožňují sestavit tréninkové plány tak, abyste s jejich pomocí dosáhly vytyčených cílů. K oblíbeným chytrým funkcím patří i vestavěný hudební přehrávač nebo možnost bezkontaktního placení.

Další praktické funkce dámských sportovních hodinek

V současné době najdete na trhu dámské chytré hodinky v různých cenových kategoriích. Obvykle platí, že čím jsou hodinky dražší, tím více funkcí nabízejí. Standardně jsou hodinky vybaveny kalendářem, stopkami nebo umožňují číst a posílat zprávy.

Řada modelů chytrých hodinek například také monitoruje kvalitu spánku, měří úroveň stresu a zaznamenává denní příjem tekutin. Z hlediska funkcí se pánské a dámské chytré hodinky příliš neliší, výjimkou jsou však hodinky, jež přinášejí funkci pro sledování menstruačního cyklu nebo funkce pro sledování těhotenství spojené s tipy pro cvičení a výživu.

Sledování fitness pokroků a dalších specifických typů cvičení

Kromě chytrých hodinek s univerzálními funkcemi můžete zvolit i hodinky speciálně navržené na fitness. Hodinky s pokročilými fitness funkcemi nabízí například světoznámá značka Garmin. Některé její modely chytrých hodinek přinášejí speciální režimy pro různé typy cvičení, ať už se jedná o silový nebo rýsovací trénink či kardio. Oblíbenou funkcí jsou i předinstalované animované tréninky pro posilování, HIIT, jógu a další.

Výběr chytrých hodinek podle typu cvičení

Při výběru dámských smart hodinek byste se měly zaměřit hned na několik parametrů. Kromě ceny hodinek je důležitý také jejich vzhled, materiály, ze kterých jsou hodinky vyrobené, výdrž baterie a samozřejmě také funkce.

Po jakých funkcích se poohlížet? Jejich výběr by se měl odvíjet od vámi preferovaných typů cvičení. Některé modely chytrých hodinek, například z dílny zmíněné značky Garmin, totiž dokážou nejen sledovat a zaznamenávat aktivity, a tím motivovat k lepším výkonům, ale poskytují také informace o míře stresu. Pomůžou vám najít balanc pohybu a odpočinku díky řízeným meditacím a dechovým cvičením.

NÁŠ TIP: Chytré hodinky pro ženy Garmin Venu 3s

Na míru ženám, které nedají dopustit na fitness, jsou navržené chytré dámské hodinky Garmin Venu 3s v češtině, jež se vyznačují velmi elegantním vzhledem a zářivým 1,2" Amoled displejem. Tyto hodinky se také pyšní výdrží baterie až 10 dnů a jsou spojeny s více než 30 sportovními funkcemi, animovanými tréninky a trenérem Garmin.

Spolehnout se s nimi můžete na pokročilé fitness funkce, ať už se jedná o tvorbu tréninků na míru nebo sledování intenzity pohybových aktivit. Hodinky přinášejí i celou řadu zdravotních funkcí, například měření teploty pokožky, funkce pro ženy (sledování menstruačního cyklu a těhotenství) nebo funkce pulzní oxymetr, meditace, dechová cvičení, dýchání a pitný režim.

Závěrem

Pokud chcete podpořit svůj zdravý životní styl, zaznamenávat své sportovní aktivity a sledovat cvičební pokroky, rozhodně by vám neměly chybět dámské chytré hodinky. V současné době jsou chytré hodinky pro ženy spojené s celou řadou praktických funkcí, a to jak těch sportovních, tak i zdravotních.