Zpěvačka Pam Rabbit se v české hudební branži pohybuje skoro deset let. V posledních letech je o ní však slyšet stále víc. Soutěžila v národním kole Eurovize, odnesla si Anděla za sólovou interpretku za rok 2023 a tím její úspěchy ani zdaleka nekončí. Na letošní festivalovou sezónu Pam a její kapela tvrdě dřela, aby vymyslela novou a originální show. 

Rozhovor

Vaše koncerty jsou velmi energetické a živé. Máte nějaký „recept” na to, abyste se udržela ve formě a koncerty odskákala i odzpívala tak, jak to umíte?

Snažím se chodit plavat, dost to pomáhá na dech a uklidňuje mi to hlavu. Abych ale řekla pravdu, občas cítím, že bych měla dělat víc. Zatím hrajeme nejvíc hodinu, ale až začneme hrát delší sety, tak už jen plavání stačit nebude. Ale když je dobrý crowd, dodává mi adrenalin a ten hec mě udrží v energii.

Kromě toho, že si skládáte vlastní hudbu, píšete a režírujete videoklipy, tvoříte si kostýmy. Do toho sociální sítě, koncerty, eventy… Na jednoho člověka je toho opravdu dost. Jak se udržujete ve formě psychicky? Máte nějaký rituál? 

Nooo... Udržuju.. Nebudu lhát, moje hlava si se mnou hraje dost a trpím na úzkosti v podstatě konstantně. Tvorba a koncerty atd... Jsou právě momenty, kdy mám klid od toho sabotéra v hlavě. Musím konstantně něco tvořit, jinak začnu upadat do tmy.

Po letech koncertování - jak jste na tom s trémou?

Trému mám jen z přímého přenosu, protože si člověk musí navíc hlídat kamery a kde přesně má být a nejde se uvolnit. Z koncertů trému už nemám. Spíš jsem nahecovaná a potřebuju to ze sebe dostat. Nefunguji dobře pod trémou, tak jsem musela změnit mindset na stagi. Místo toho, aby to bylo místo, kde se cítím odhaleně, je to místo, kde můžu být sama sebou a těším se tam.

Co je první věc, kterou uděláte po koncertě?

Sednu si a prodýchám to tak 10 sekund. Pak si dám deodorant, otřu se ručníkem, upravím make up a jdu se fotit s fanouškama. Hlavně ale pokaždé zapomenu, že mám na zádech bodypack a chodím s tím ještě hodinu, haha.

Máte velmi specifický styl oblékání a super cit pro módu. Mám pocit, že vás nikdo jen tak nenapodobí - máte někoho nebo něco, co vám je největší inspirací?

Mě vždy bavili extravagantní umělci, co na stage nosí doslova kostýmy. Pam Rabbit je takový můj drag do kterého se převlékám. Takový můj vlastní superhrdina, co za mě zvládne všechno. Images co mě takhle baví jsou hlavně Prince a Michael Jackson.

Jaká je další položka na vašem bucket listu snů? Nějaké místo, kde byste jednou chtěla vystupovat?

Teď zrovna si plním jeden! 3.10. budu mít koncert v ROXY v Praze. Bude to takový můj další milník. Ale co chci nejvíc, je dostat se do pozice, kdy můžu vzít celý svůj tým, odjet někam na chatu, třeba na měsíc a napsat celý album.

Letos budete s kapelou znovu vystupovat na jednom z předních českých festivalů - Rock for People. Můžeme se těšit na nějaké novinky? 

Určitě! Bereme na RfP naší show z Lucerny, kde jsme v lednu vystoupili, a šíříme ji tuhle sezonu dál. Zahrajeme i můj nový track SPACE. 

Zdroj: Youtube

Celkově si myslím, že bude znát naše tvrdá práce s kapelou - na tom, aby tam bylo opravdu vidět, že je nová sezóna a nechceme se opakovat.

Moc ráda bych vás pozvala na naše koncerty, dáme tancovačky, depky i sóla na kytaru, ale hlavne si to uděláme HEZKÝ!

#JEDURFP

Kromě všech hudebních platform si můžete užít show Pam Rabbit a její kapely letos hned několikrát. Mezi její největší letošní akce bude bezpochyby patřit koncert v Roxy v Praze, který proběhne 3.10. Pokud si však chcete poslechnout Pam už dříve, přijďte se podívat na festival Rock for People. Tam Pam Rabbit s kapelou vystoupí v pátek 14.6. ve 12:10 a ovládnou obrovské pódium E2 stage. 

Tip navíc: Toyota Drink & Drive zóna na Rock for People

Pokud řídíte, kojíte, nemáte rádi alkohol nebo z jakéhokoliv důvodu nepijete, ani letos vás Rock for People nezklame! Navštívit můžete unikátní „Drink & Drive” bar, ve kterém Toyota představí například nový vůz Toyota Mirai. 

„Toyota Mirai na speciálním stojanu s charge boxy se v loňském roce stala v rámci areálu přirozeným místem setkávání i odpočinku. To nás pro letošní rok inspirovalo vytvořit útulnou zónu, kde mohou návštěvníci festivalu v klidu posedět. Protože řada návštěvníků koncertů přijíždí na festival autem, rozhodli jsme se pro ně připravit nealkoholické koktejly, po kterých mohou sednout do auta a odjet. A tak vznikl koncept  Drink & Drive,” vysvětluje Michal Velička, marketingový ředitel Toyota ČR. Pokud tedy zvažujete, jestli letos Rockáč navštívit, neváhejte dál. Nealko drinky, nekonečná zábava, koncert Pam a mnoha dalších hvězd.  Tomu se odolat nedá!

Zdroje: Autorský text, https://www.pamrabbit.com/ https://rockforpeople.cz/cs/ https://www.toyota.cz/