TIP ČÍSLO JEDNA: PIJTE HODNĚ VODY

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv druh detoxikace, nedosáhnete vysněných výsledků, když se nezaměříte na přísun čisté vody. Ta hraje v průběhu celého procesu velmi důležitou roli – jako jediná totiž odvádí toxiny z těla ven.

Vypít byste proto měli minimálně dva litry čisté vody! Ta by měla být neperlivá, jelikož bublinky zpomalují proces vstřebávání tekutin do těla.

Zdroj: Youtube

TIP ČÍSLO DVA: SMOOTIE

V rámci očisty organismu můžete využít poměrně moderní a oblíbené smootie. Skvěle se hodí pro nastartování celého dne a rozhodně nezůstávejte pouze u ovocných variant. Právě zelenina je výživná a plná vitaminů i minerálních látek a měla by být v nápoji obsažena v poměru 2:1.

Při tvorbě smootie používejte jako základ vodu nebo rostlinné mléko. Vyzněte se mléčným výrobkům a džusům.

TIP ČÍSLO TŘI: CHLORELLA

Chlorella patří mezi superpotraviny, které mají při detoxu své nenahraditelné místo. Sehnat ji můžete hned v několika variantách – buď jak prášek, který můžete přidat do salátů, hlavního jídla nebo právě smootie nebo jako lupínky na chroupání.

TIP ČÍSLO ČTYŘI: ŽÁDNÉ ZPRACOVANÉ POTRAVINY

Chcete-li něco udělat pro své zdraví, určitě se vyhněte průmyslově zpracovaným potravinám. Jejich složení je ve většině případech založeno na chemii, vysokých kaloriích a zbytečného množství sladidel. Místo toho nakupujte základní (ideálně sezónní) potraviny, z kterých si své jídlo připravíte sami.

Zdroj:
https://www.healthline.com/nutrition/detox-water-101
https://www.medicalnewstoday.com/articles/325221
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25590673/