Co to kombucha vlastně je

Je to čaj, houba nebo rostlina? Standardně se říká, že kombucha je houba. Ve skutečnosti se jedná o symbiózu kvasinek a bakterií. Pokud bychom ji tedy chtěli opravdu k něčemu přirovnat, měl by to být lišejník. Pro upřesnění, jedná se o kvašený čajový nápoj. Kombucha vypadá jako houbový rosol, který se vytváří na hladině oslazeného čaje. Kvašení trvá většinou několik dní – nejlépe týden. Čím déle necháte kombuchu kvasit, tím bude kyselejší. Delší kvašení totiž snižuje obsah cukru a zvyšuje podíl kyselin. Pokud byste kvašení protáhli na delší čas, může vám vzniknout dokonce kombuchový ocet.

Jak to funguje

Kombucha se živí nálevem z čaje, cukrem a kyslíkem. Vytváří tak řadu zdraví prospěšných látek – například proteiny, vitaminy B, C, D, E a K, organické kyseliny, oxid uhličitý a minimální procento alkoholu. Vzniká tak jemně perlivý nápoj. Dietáři se vůbec nemusí obávat cukru, který musí být obsažen v čaji kvůli kvašení. Kombucha veškerý cukr spotřebuje a přemění ho na zdraví prospěšné kyseliny a vitaminy. V nápoji zároveň zůstávají látky obsažené v původním čaji – tedy kofein.

Zázračné účinky

Výčet blahodárných účinků kombuchy na náš organismus je snad nekonečný. Pro představu například posiluje imunitní systém, má pozitivní vliv na kvalitu hlubokého spánku, zlepšuje metabolismus, trávení, soustředění a koncentraci. Velmi příznivě působí při zklidnění a zlepšuje celkově mozkovou činnost. Je tedy dobré ji konzumovat při psychicky vypjatých situacích. Účinně bojuje proti skleróze, revmatu, alergiím a různým kožním onemocněním. Celkově působí jako detoxikační prostředek a přírodní antibiotikum.

Jak si kombuchu připravit

Kombuchu můžete najít jako hotový nápoj v supermarketech nebo obchodech se zdravou výživou. Je to sice fajn, ale kvůli pasterizaci veškeré živé kultury v nápoji umřou. K domácí přípravě potřebujete opravdu jen vodu, čaj, cukr a kombuchovou kulturu. Takovou kulturu seženete na různých výměnných skupinkách, většina pěstitelů vám ji pošle poštou. Z takových kultur se čajové houbě daří nejvíce. Zároveň je dobré nešetřit a vybrat opravdu kvalitní černý čaj, nejlépe v bio kvalitě.

Do silně vyluhovaného černého čaje přidejte cukr, a jakmile bude mít čaj pokojovou teplotu, vložte do něj kombuchu. Sklenici následně dejte na místo, kde na ni nesvítí přímé slunce. A nechte 5–7 dní kvasit.

Kombucha je opravdu zázrak, ale i zde platí všeho s mírou! Tento nápoj se kvůli přítomnosti alkoholu a kofeinu nedoporučuje malým dětem. Po první konzumaci je možné, že se vaše tělo bude čistit. Připravte se na to. Neměli byste překročit konzumaci 4 dcl denně, i když nikde není přísně daný limit. V žádném nápoji nenajdete tolik vitaminů a zdraví prospěšných látek, proto její vyzkoušení opravdu stojí za to!