Osobně jsem termín rimming zaslechla teprve před pár lety a do té doby by mě vlastně ani nenapadlo, že takovou věc někdo dělá. Znala jsem jen anální stimulaci prsty, penisem nebo pomůckou. Pak jsem ale zjistila, že takové hlazení konečníku bez průniku může být dost vzrušující. Poprvé, když mě tam přítel hladil palcem v poloze na čtyřech při klasickém sexu, podruhé při sebeuspokojování, kdy jsem do těchto končin „zabloudila“ vibrátorem. Poté jsem se však začala věnovat právě penetračním technikám a znovu se k povrchové stimulaci dostala až s partnerem, který měl zájem právě o rimming. Při orálním uspokojování zezadu mi zkrátka roztáhl půlky a začal něžně olizovat můj anální otvor. Bylo to… zajímavé. Protože jsme se ale příliš neznali a protože jsem tuto praktiku dělala (nebo spíš dostávala) poprvé, nebyla jsem dost uvolněná na to, abych si ji vychutnala plnými doušky. Příjemné to bylo, ale mám dojem, že spíše jako škrábání na zádech – příjemné nesexuálním způsobem. Až po nějaké době jsem přišla rimmingu opravdu na chuť, a to jak v roli pasivní, tak i té aktivní.

1) Čistota je půl zdraví

…a u rimmingu to platí dvojnásob. Při nedostatečné hygieně se mohou do úst dávajícího dostat nebezpečné fekální bakterie, které způsobují záněty v krku nebo trávicím traktu. Proto je důležité, aby si příjemce před intimními chvilkami řádně umyl konečník a jeho okolí, ideálně mýdlem a teplou vodou. Zvláštní pozornost by měl této oblasti věnovat v případě, že má mezi půlkami ochlupení – v něm se bakteriím daří skvěle, navíc může obsahovat kousky stolice. Na rovinu – nejlepší je být na rimming oholen. Hygiena bude snazší a anální otvor citlivější.

Pokud chcete mít pocit dokonalé čistoty, sáhněte po balonkovém klystýru, který seženete v každém sexshopu za pár korun. Tím vypláchnete stopy výkalů z konečníku a nebudete se muset obávat znečištění ani v případě, že vám při rimmingu rozvášněný partner strčí prst či jazyk dovnitř.

V případě, že chcete takto uspokojovat osobu, kterou příliš neznáte, můžete využít dentální kofferdamovou blánu nebo rozstřižený kondom, které poslouží jako ochrana před pohlavně přenosnými chorobami – a zároveň se tak nemusíte bát ani již zmíněných fekálních bakterií.

2) Lubrikace

Anální oblast nemá na rozdíl od vagíny vlastní žlázky, které by produkovaly zvlhčující tekutinu. Základem úspěchu je tedy buď mít dostatek vlastních slin, nebo použít lubrikační gel. Sehnat se dají dokonce ochucené gely, které jsou pro orální sex přímo určeny, nic však nezkazíte ani s obyčejným kokosovým olejem. Protože je oblast konečníku obzvláště citlivá a snadno se zraní, čím více lubrikace použijete, tím lépe. Pokud budete chtít vstoupit dovnitř, bude jí třeba ještě více.

3) Uvolněte se, prosím

To půjde samozřejmě lépe, pokud vedle sebe máte partnera, kterému věříte a cítíte se s ním dobře. Pouštět cizí osobu do takto intimních částí svého těla může být pro mnoho lidí takřka nepředstavitelné a opačně to také nemusí fungovat zcela hladce – ve vzduchu může viset otázka, zda je ten druhý řádně umytý a jestli byl v dohledné době na testech pohlavních chorob. Jestliže je ale důvodem vašeho stažení stud, přestože jste dobře umytí a druhému plně důvěřujete, možná máte prostě pocit, že děláte něco perverzního. Něco, co slušní lidé nedělají. Zkuste si uvědomit, co vlastně cítíte, a zracionalizovat celou situaci: jste dospělí a provádíte příjemnou aktivitu, se kterou souhlasily všechny přítomné osoby. Vše je tak, jak má být, a není zač se stydět.

4) Co mám tedy dělat?!

Jako osoba přijímací se jen uvolněte a užívejte si tu krásnou péči.

Jestliže jste v pozici aktivního „olizovatele“, jděte na to tak, jak by se to líbilo vám samotným. Ideální je začít jemnou masáží hýždí a také genitálií – váš partner se snáze uvolní, pokud bude hodně vzrušený. K jeho uvolnění rozhodně přispěje také vaše ujištění, že se vám to, co děláte, líbí a rozpaluje vás to. Důležitý je samozřejmě také správný výběr polohy. U ženy i muže je takovou klasikou pozice na zádech s nohama nahoře. U obou se tak můžete věnovat jejich genitáliím, ze kterých postupně sejdete až dolů ke konečníku. Nezapomeňte také na hráz, která je zvláště u mužů velmi citlivá a miluje olizování, masáž i jemné vibrace. Skvělá je poloha na čtyřech, kdy na vás partner vyšpulí zadek a vy takto všude dobře dosáhnete.

Pro ještě lepší přístup roztáhněte rukama partnerovy půlky a dejte se do práce – počínejte si ale stále velmi něžně a opatrně. Především u začátečníků se mohou dostavit všelijaké zvláštní pocity a může je to dokonce lechtat, proto se vyplatí zpomalit. Začněte lehkými kroužky jazykem okolo „věnečku“ a poté přejíždějte přímo přes něj. Podle libosti lze přidávat tlak nebo měnit rychlost, číst se dá i z reakcí přijímatele. Během jazykové hry mačkejte a roztahujte jeho půlky, hlaďte stehna nebo se věnujte genitáliím. Kombinujte olizování, sání, líbání, zapojit můžete studený a teplý dech, kostku ledu nebo teplý čaj. Pokud si troufáte a víte, že partner použil klystýr, zkuste později dovnitř zasunout třeba špičku jazyka, prst či anální korálky. Zapojte fantazii. Mějte na paměti, že rimming jako takový obvykle nevede k orgasmu. Může k němu ale značně přispět, pokud ho zkombinujete se stimulací penisu nebo klitorisu – nebo pokud je využit v rámci předehry. Na závěr si můžete vypláchnout pusu antibakteriální ústní vodou – některým lidem není příjemné se po hrátkách tohoto typu líbat bez očisty.

A je to! Teď je čas na zhodnocení zážitku – otevřeně si s partnerem navzájem sdělte své pocity a nápady, abyste věděli, zda se shodují a také zda máte do budoucna zájem tuto techniku rozvíjet, pokud se oběma líbila.

Zdroj:

Instagram: @hrackypodlekacky